رئیس شبکه هپاتیت ایران می‌گوید كه ایران برای ریشه‌کنی هپاتیت C، ١٤‌سال مهلت دارد
یک میلیون و ٥٨٤ هزار ایرانی، مبتلا به هپاتیت
یک‌میلیون و ٤٠٠‌هزار بیمار مبتلا به هپاتیت B و ١٨٤‌هزار بیمار مبتلا به هپاتیت C هستند انتقال ویروس هپاتیت C از کشورهای پاکستان، افغانستان، تاجیکستان، عراق و جمهوری آذربایجان نگران‌کننده است ایران تا‌ سال ١٤١٠ باید هپاتیت C را در میان مبتلایان به هموفیلی، تالاسمی و دیالیزی ریشه‌کن کند
 يکشنبه ٢٥ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تب مالت سال گذشته 18 هزار ایرانی را مبتلا کرد.
رئیس اداره مبارزه با بیماریهای قابل انتقال بین حیوان و انسان وزارت بهدشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سال گذشته 18 هزار و 500 نفر در کشور به تب مالت مبتلا و حدود 163هزار نفر دچار حیوان گزیدگی شدند.
 شنبه ١٢ تير ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر کل دامپزشکی استان زنجان:
۵۹ کانون«تب برفکی» در زنجان شناسایی شد.
زنجان- مدیر کل دامپزشکی استان زنجان گفت: تعداد کانون‌های بیماری دامی «تب برفکی» شناسایی‌شده در زنجان طی سالجاری به بیش از ۵۹ کانون رسیده است.
 سه شنبه ١ تير ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرگ روزانه ۶۱ ایرانی در حوادث رانندگی
روزانه 61 شهروند ایرانی در کشور بر اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست می دهند.
 جمعه ٢٨ خرداد ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
دستور ویژه شریعتمداری برای معدوم‌سازی برنج‌‌های آلوده
معاون اجرایی رئیس‌جمهور دستور داد، برنج‌های وارداتی باقی مانده در انبارهای شرکت بازرگانی دولتی پس از انجام آزمایشات لازم توسط وزارت بهداشت، در صورتی که برای انسان و دام غیرقابل مصرف تشخیص داده شد، معدوم شود
 جمعه ٢١ خرداد ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
طب سنتی به‌عنوان علمی ریشه‌دار در ایران باید به جایگاه خود برگردد
مشهد- رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد:‌ طب سنتی به‌عنوان علمی تأثیرگذار باید به جایگاه رفیع خود در نظام پزشکی بازگردد.
 پنج شنبه ٦ خرداد ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
همکاری بزرگترین انستیتو تحقیقات سلامت غذای اروپا با دانشگاه شهید بهشتی
تهران-ایرنا-انستیتو Rikilt هلند که بزرگترین انستیتو تحقیقات سلامت غذا در اروپا است با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
 سه شنبه ٧ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس سازمان دامپزشکی کشور: توليد خمير مرغ متوقف شد.
خلج با بيان اينكه تولید خمیر مرغ متوقف شده است، گفت: براي تفاهم ميان سازمان دامپزشكي و سازمان غذا و دارو در اين زمينه زمان زيادي نياز نيست.
 سه شنبه ٧ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
دریافت حقوق ناظر بهداشتی از کارفرمای خود نقصی است که وجود دارد.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان این که دریافت حقوق ناظر بهداشتی از کارفرما نقصی است که وجود دارد تصریح کرد: پیشنهاد ما این است که همچنان که در بسیاری از کشورها در یک کشتارگاه اگر ده نفر نیروی دامپزشکی وجود داشته باشد 8 تا 9 نفر آن ها کادر خود دامپزشکی هستند ولی در آن جا خود کشتارگاه در مقابل سلامت محصولش مسئولیت دارد و یک کادر رسمی دولتی از سوی سازمان دامپزشکی بر همه چرخه تولید بازرسی دارد و ما نیز در وزارت بهداشت به دنبال این هستیم که این نقص را برطرف کنیم.
 سه شنبه ٧ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجتي: از اين پس توليد واکسن و سرم را با ساختار دولتي بايد بر خودمان حرام بدانيم.
وزير جهاد کشاورزي گفت: بايد توليد واکسن در موسسه سرم سازي رازي به بخش خصوصي واگذار شود.
 سه شنبه ٧ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
ممنوعیت واردات ذرت و سویای آمریکا به روسیه به دلیل آلوده بودن به آفت دیپودیوز
مسکو - ایرنا - روسیه واردات ذرت و سویا را از آمریکا را به دلیل عدم مطابقت با معیارهای مواد غذایی روسیه ممنوع اعلام کرد.
 سه شنبه ٧ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزير بهداشت: 40 درصد مردم اضافه وزن دارند.
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: تحرك مردم كاهش يافته از سوي ديگر 35 درصد از تغذيه روزانه اضافه است و با وجود زندگي ماشيني و آپارتماني، حدود40 درصد از مردم كشور اضافه وزن دارند.
 پنج شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
اسماعیل کهرم، مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست:
انتقال 37 بیماری توسط موش ها و سوسک ها، نابینایی در اثر تماس با سگ ها
ما در تهران به جای اینکه موش‌ها را از بین ببریم موش‌پروری می‌کنیم. ما جوی‌ها و نهرها را مسقف کرده و محیط گرمی برای موش‌ها درست کرده‌ایم. از طرف دیگر انواع و اقسام غذاها را در جوی آب ریخته‌ایم که اینها باعث می‌شود موش‌ها از این غذاها تغذیه کرده و روز به روز بزرگ‌تر شوند. در کنار اینها روند تولید مثل و بچه کردن آنها روز به روز بیشتر می‌شود. موش‌ها این قابلیت را دارند که در هر بار باروری تا بیست بچه بیاورند و باز هم این بچه‌های آنها بعد از دو ماه به سن باروری رسیده و بچه‌دار می‌شوند و این‌گونه است که از یک موش ظرف مدت یک سال میلیون‌ها بچه تولید می‌شود. این درحالی است که منطقه یک تهران که منطقه اعیان‌نشین پایتخت است به گفته شهرداری بیشترین حجم زباله‌های ریخته‌شده در جوی آب را به خود اختصاص داده و این یعنی محل مساعد برای زندگی و تکثیر موش‌ها در این منطقه بیشتر است.
 پنج شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
تغییرات هورمونی در بدن از طریق فورکلرفنورون تزریق شده به هندوانه
برخی از هندوانه از طریق تزریق برخی مواد شیمیایی زودتر و سریع‌تر رشد می‌کنند و گاهی به حدی بزرگ می‌شوند که ترک برمی‌دارند و مصرف این هندوانه‌های دستکاری‌شده به هیچ‌ وجه توصیه نمی‌شود.
 پنج شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
معرفی بند 5 سیاست های کلی سلامت
ساماندهي تقاضا و ممانعت از تقاضاي القائي و اجازه تجويز صرفاً بر اساس نظام سطح‌بندي و راهنماهاي باليني، طرح ژنريك و نظام دارويي ملي كشور و سياست‌گذاري و نظارت كارآمد بر توليد، مصرف و واردات دارو، واكسن، محصولات زيستي و تجهيزات پزشكي با هدف حمايت از توليد داخلي و توسعه صادرات.
 سه شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
تولید و عرضه گیاه ضد دیابت استویا در کشور
استویا گیاهی است که در هر فرآورده ای که برای شیرین کردن آن از شکر استفاده می‎شود کاربرد دارد. سارا قهرمان زاده تولیدکننده این گیاه دارویی در خصوص مزایای این گیاه گفت: این گیاه هم جنبه دارویی دارد و هم می‎توان در انواع کیک و شکلات استفاده کرد. قهرمان زاده ادامه داد: این گیاه که بومی آمریکای جنوبی است و اکنون در استان‎های آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان و مازندران از طریق کشت بافت گیاهی (آزمایشگاه) تولید می‎شود. وی بیان کرد: این گیاه دارویی را بیماران دیابتی و افرادی که می‎خواهند وزن کم کنند و در عین حال از خوردن غذاهای شیرین، دسر، کیک و شکلات محروم هستند، می‎توانند استفاده کنند.
 شنبه ٢١ فروردين ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
دبیر انجمن صنفی آزمایشگاه های غذا و داروی ایران: رنگ‌های خوراکی موجب سرطان می‌شوند.
دبیر انجمن صنفی آزمایشگاه ها با بیان اینکه رنگ های غیرمجاز که این روزها به راحتی در موادغذایی استفاده می شود موجب بیش فعالی کودکان خواهد شد، افزود: این رنگ ها موجب بروز برخی سرطان ها نیز می شوند.
 چهارشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
ترکیبات حرام گوشت در مواد غذایی قاچاق
مدير آزمايشگاه كنترل كيفيت مواد غذايی، آشاميدنی و آرايشی بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهيد بهشتی،گفت: مواد غذایی به شدت مستعد رشد انواع میکروب های خطرناک بوده که تهدید کننده حیات هستند. از طرف دیگر ممکن است در اثر نگهداری غلط مواد غذایی ترکیبات طبیعی موجود در مواد غذایی به یکسری مواد سمی خطرناک تبدیل شوند. برای مثال اگر روغن های مایع که عمدتاً غیر اشباع هستند در شرایط ناسالم نگهداری و حمل شوند ترکیبات شیمیایی خطرناکی به نام پراکسید در آنها به وجود می آید که ثابت شده این ترکیبات سمی با ایجاد سرطان در انسان ارتباط دارند.
 چهارشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
پروفسور فرانك فينر و انقراض انسان ها طی صدسال آینده
پروفسور فرانك فينر، دانشمند برجسته استراليايي كه در ريشه‌كن كردن آبله هم نقش داشته، پيش‌بيني مي‌كند كه به دليل ازدياد جمعيت بيش از حد، تخريب محيط زيست و تغييرات آب و هوايي نسل انسان‌ها طي 100 سال آينده منقرض ‌شود.
 جمعه ١٣ فروردين ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
10 تکنولوژی که تاکنون درباره آنها کمتر شنیده اید.
تا بحال چیزی درباره عکاسی توسط باکتریها شنیده اید؟ یا کامپیوترهای بدون CPU ، Ram وهیچ کدام از قطعات فعلی در کامپیوترها ؟ و چندین تکنولوژی جدید دیگر... اگر علاقمندید بیشتر بدانید ، ادامه مطلب را بخوانید.
 سه شنبه ١٠ فروردين ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
حوزه سلامت / روبات:
سینا، روبات جراح ایرانی، رقیب سرسخت امریکایی ها به عنوان تنها دارنده فناوری روبات های جراح در جهان
با استفاده از ربات جراحی سینا میزان آسیب به بافت های سالم به هنگام جراحی به حداقل می رسد. از این رو بیمار آسیب کمتری خواهد دید. همچنین اگر عمل جراحی با استفاده از این دستگاه انجام گیرد، دوره نقاهت بیمار و خون‌ریزی به هنگام جراحی کاهش پیدا می کند.
 سه شنبه ٣ فروردين ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
مروری بر دستاوردهای دانشمند شهید کاظمی آشتیانی
توسعه تحقیقات در زمینه باروری و ناباروری ، تولید، تکثیر و انجماد سلول‌های بنیادی جنینی و بهره‌گیری از آن برای درمان بیماری‌های صعب العلاج، از جمله دستاوردهای شهید کاظمی آشتیانی است.
 سه شنبه ٣ فروردين ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
The Top 15 Bio 3Dprinters
Here we are again with our Top 10 lists of 3D printers. This time we ventured into the exceedingly complex world of 3D bioprinting. Most commercially available 3D bioprinters are based on some proprietary version of a basic syringe/pressure-based extrusion of both paste-like polymeric substances and hydrogels (also known as bioinks in certain cases), which are basically gel-like substances containing high quantities of water and living cells. There are several variations and alternatives, but not always are these differences made public by the companies behind them
 شنبه ١٥ اسفند ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
دیدگاه معاون وزیر راه و شهرسازی درخصوص ریزگردها، دریاچه ارومیه و ...
تهران- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی «خشک شدن بخشی از تالاب های استان خوزستان، از بین رفتن رطوبتی که مانع از پراکندگی گردوغبار در هوای جنوب غرب کشور می شد و در نتیجه هجوم ریزگردها به آسمان این منطقه و استان های همجوار که این روزها در اهواز شدت گرفته است» را از جمله پیامدهای ساخت سد کرخه برشمرد.
 دوشنبه ٣ اسفند ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرگ سالانه ۶ هزار نفر در کشور بر اثر آلودگی هوا
در میزگردی که با موضوع بررسی آلودگی هوا برگزار شد، کارشناسان تاکید کردند که سالانه 6هزار نفر در کشور بر اثر آلودگی هوا فوت می‌کنند.
 شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
First U.S. Zika virus transmission reported, attributed to sex
AUSTIN, Texas (Reuters) - The first known case of Zika virus transmission in the United States was reported in Texas on Tuesday by local health officials, who said it likely was contracted through sex and not a mosquito bite, a day after the World Health Organization declared an international public health emergency
 شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
حوزه سلامت:
آلوده شدن سه شهروند کانادایی به ویروس زیکا
وزارت بهداشت فرانسه از ابتلای پنج نفر در این کشور به این ویروس خبر داده . مقامات بهداشتی کانادا هم پنجشنبه اعلام کردند سه شهروند این کشور در سفر به خارج به ویروس زیکا آلوده شده اند. این تب حاره ای باعث بروز نوعی ناهنجاری مادرزادی به نام میکروسفالی یا کوچکی جمجمه می گردد.
 جمعه ٩ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
حوزه سلامت:
4 تا 4.5 میلیارد دلار از بازار حوزه سلامت ایران متکی به واردات است.
رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه 4 تا 4.5 میلیارد دلار از بازار حوزه سلامت ایران متکی به واردات است، بر لزوم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این حوزه تاکید کرد.
 سه شنبه ٦ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
رصد/ حوزه تهديدهاي شهري:
روش هاي کنترل سفید بالک ها؛ Whitefly
مگس های سفید مضرراتی را برای گیاهان در بر داردند و عموما پشت برگ ها دیده می شوند که خسارت غیر مستقیم این آفت به دو صورت زیر است: ۱- به دلیل داشتن قطعات دهانی مکنده ، ناقل انتقال بیماری ویروسی مثل موزائیک خیار هستند؛ ۲- در اثر تغذیه، عسلک فراوانی تولید نموده که روی این عسلک ها قارچ های دوده ای یا فوماژین ها به راحتی رشد کرده و سطح فتوسنتز را کاهش داده و به طور کلی سبب ایجاد مشکل در تولید و عملکرد آنها می شود.
 سه شنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
دکتر شکوري: ترکيبات سمي لوازم آرايشي قاچاق، سلامت افراد را به شدت تهديد مي کند.
مدير آزمايشگاه كنترل كيفيت مواد غذايي، آشاميدني و آرايشي بهداشتي معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، نسبت به خطرات استفاده از لوازم آرايشي قاچاق هشدار داد.
 چهارشنبه ٥ اسفند ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
تولید نانوذرات سلنیوم و بررسی عملکرد ضد بیوفیلمی باکتري هايي چون سودوموناس
محققان ایرانی موفق به درمان عفونت های باکتریایی جهت کاهش مدت زمان بستری و مقاومت آنتی بیوتیکی از طریق از بین بردن بیوفیلم باکتری‌های پاتوژن با نانوذرات شدند.
 چهارشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
اروپا: ممنوعیت استفاده از بیسفنول آ در ساخت شیشه شیر کودکان
اتحادیه اروپا تصمیم گرفته از سال آینده میلادی، تولید و پخش شیشه های شیری که حاوی ماده سرطان زای بیسفنول آ هستند را ممنوع کند.
 چهارشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
رصد بين المللي/ حوزه سلامت و امنيت غذا:
In touch with food: could chemicals used in packaging be harmful
Most of the food we buy is packed in plastic, metal or other fabricated materials. That makes it easy to store and transport, but how can we be sure food packaging isn’t harmful to our health? Substances in plastic containers make them flexible The information on cardboard boxes is printed in typographic paint. Should we be concerned that these chemicals are in contact with what we eat? To answer that question scientists at the Joint Research Centre in Italy are studying how various kinds of packaging and tableware interact with food, chemically
 پنج شنبه ٩ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
دکتر قاليباف: با همکاری دانشگاه و سایر سازمان‌ها باید مبارزه با پشه سفید را انجام دهیم.
شهردار تهران با تاکید بر این موضوع که وظایف سازمان محیط زیست برعهده شهرداری تهران نیست، گفت: موضوع پشه سفید در شهر تهران است و در مبارزه با آن شهرداری کمک می‌کند اما نباید وظایف سایر وزارتخانه‌ها را شهرداری تهران انجام دهد.
 چهارشنبه ٨ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
رسول خضری: ورود پشه سفید به اعماق ریه و انتقال بیماری‌های ویروسی و خارجی
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه مگس سفید احتمال ابتلا به آلرژی و بیماری‌های خطرناک را به دنبال دارد گفت: مگس سفید حشره‌ای ریز است که می‌تواند وارد اعماق ریه شود و تمام بیماری‌های ویروسی و خارجی را منتقل کند، بنابراین باید نگاه ویژه، درست و قوی برای رفع این مشکل در مسوولان مربوطه به خصوص شهرداری و شورای شهر تهران وجود داشته باشد.
 چهارشنبه ٨ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران: طی ده سال اخیر آمار سرطان در کشور چهار برابر شده است و احتمال می رود طی دو سال آینده پنج برابر شود.
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، هر از چند گاهی خبری می شنویم که یکی از اقوام یا دوستانمان درگیر بیماری سرطان شده است. این مسئله نشان میدهد شیوع سرطان نسبت به سال های گذشته افزایش پیدا کرده ، به طوری که آمارها رشد چهار برابری سرطان را نسبت به 10 سال گذشته نشان می دهد. با این بیماری یا بلای خانمان سوز یا مصیبت جان سوز چه باید کرد؟
 چهارشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
هواپیمايي براي مهار آتش سوزی ها / روباتي براي مبتلايان به بیماریهاي مهلک همچون بیماری لوگهریک
هواپیمای شینمایوا توسط نیروی دریایی ژاپن استفاده می شود و تنها هواپیمایی است که می تواند در فاصله های بسیار کوتاه (فاصله هایی بین ۲۸۰ تا ۳۳۰ متر) روی آب فرود بیاید و مجددا به پرواز دربیاید. بر روی آب این هواپیما می تواند در فضایی به ارتفاع سه متر قرار بگیرد که تنها اندازه ارتفاع یک کامیون است. شینمایوا می تواند تا فصله حداکثر ۴۷۰۰ کیلومتر پرواز کند و در عین حال با کمک موتور پنجمی که روی قسمت بالایی بال آن نصب شده، قادر است که با سرعتی بسیار کم و حدود صد کیلومتر در ساعت ضمن حفظ کامل تعادلش پرواز کند. میشل تئووال، نماینده اروپایی شینمایوا می گوید: «توربینی وجود دارد که هوای گرم تولید می کند و این هوای گرم به طرف بالها و دم هواپیما فرستاده می شود و حالت خلائی ایجاد می کند که ما آن را کنترل لایه نهایی می نامیم و هواپیما را ثابت نگه می دارد.»
 يکشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
رصد فناوري / حوزه بين الملل
ساخت میکروتراشه شکار خوشه‌های گریزپای سلول‌های سرطانی با همکاری دانشمند ایرانی
دانشمندان با همکاری «مهناز زینالی» دانشمند ایرانی حاضر در بیمارستان عمومی ماساچوست، تراشه میکروسیالی ارائه داده‌اند که می‌تواند خوشه‌های نادر سلول‌های سرطانی در حال گردش در بدن را شکار کند.
 شنبه ٩ خرداد ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
Philippines to isolate returning peacekeepers for Ebola checks, worries about public reaction
MANILA (Reuters) - More than 100 Philippine peacekeepers returning from almost a year in Liberia will be put in quarantine on an isolated island on arrival this week to check for Ebola, the military said on Monday, adding there were fears how the public might react. The 21-day quarantine, on a navy-run island at the mouth of Manila Bay, was in line with World Health Organisation protocols and with government's drive to remain Ebola free, military chief General Gregorio Catapang said
 دوشنبه ١٩ آبان ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
درباره بیماری ابولا
بیماری ابولا (Ebola) يك بیماری ویروسی بوده كه از علائم آن تب و خونریزی است كه در ۵۰ تا ۹۰درصد بیماران علامت‌دار به مرگ منجر خواهد شد. بیماری ویروسي ابولا (EVD) برای اولین‌بار در سال 1976 در 2 مکان به‌طور هم‌زمان یکی در Nzara سودان و دیگری در Yambuku جمهوری دموکراتیک کنگو ظاهر شد. محل وقوع بیماری در کنگو، در روستایي نزدیک رودخانة ابولا بود که از آن به بعد این بیماری نام این رودخانه را به خود گرفت. بعد از ۲ تا ۲۱روز علائم اين بيماري ظاهر می‌شود.
 يکشنبه ١٨ آبان ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
Google Updates Flu Trends to Better Predict Spread of Illness
Oct. 31 (Bloomberg) -- Google Inc. is updating the software model it uses to estimate the spread of the flu to improve its accuracy, so that public health officials can quickly respond to outbreaks
 شنبه ١٠ آبان ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
تدابیر ویژه در فرودگاه های پاریس و بروکسل به منظور مقابله با شیوع ابولا
فرانسه عملیات مقابله با شیوع ابولا را از روز شنبه در فرودگاه شارل دو گل پاریس آغاز کرد. در چارچوب این عملیات، مسافرانی که از گینه عازم فرانسه هستند یکبار در فرودگاه مبدا و بار دیگر در فرودگاه مقصد مورد کنترل قرار می گیرند.
 شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
یورو نیوز
پارچه با الیاف مسی، دشمن اصلی باکتریهای خطرناک
محققان سالهای زیادی است که روی خاصیت ضد باکتریایی مس کار می کنند. در یکی از بیمارستانهای سوانح و سوختگی در شیلی از الیاف مسی برای پوشش سوختگی های بیماران استفاده می شود. این پارچه ها با الیاف مسی از توسعه و گسترش باکتریها جلوگیری می کنند و می توانند بیمارستانهای فردا را پاکتر از همیشه کند. دکتر لوییس آمستیسا، یکی از محققان و مجریان طرح پارچه با الیف مسی می گوید: “زمانی که باکتریها وارد پارچه با الیاف مسی می شوند، مس آنها را از بین می برد. اینکار با تغییر شکل متابولیسم باکتریها انجام می گیرد.
 پنج شنبه ١٠ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
یورونیوز
روش «نانونایف» روشی جدید برای کنترل سرطان
پزشکان برتانیایی از روش موسوم به «نانونایف» برای معالجه بیماران سرطانی که گزینه درمانی دیگری برایشان وجود ندارد، استفاده می کنند. پزشکان معتقدند این تنها راه حل برای بیماران سرطانی است که نمی توان آنها را مورد عمل جراحی قرار داد. دلیل عمده برای عمل نکردن سرطان ها، در دسترس نبودن غدد و خطر آسیب رساندن به بافت ها و رگ ها است. سرطان لوزالمعده یکی از این سرطان ها است.
 سه شنبه ٨ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
یورونیوز
شمار جان باختگان بیماری ابولا افزایش یافته است.
سازمان جهانی بهداشت روز جمعه اعلام کرد که شمار جان باختگان بر اثر ویروس ابولا در غرب آفریقا افزایش یافته و به ۳۰۹۱ تن رسیده است. این تعداد نزدیک به نیمی از آمار کل مبتلایان به این ویروس یعنی ۶۵۷۴ نفر است.
 يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
یورونیوز
امکان ایجاد ارتباط ذهنی با استفاده از پرتونگاری مغز
محققان مرکز پژوهشی «الم سوترا» در اندونزی، در حال کار بر روی یک طرح نوآورانه برای تهیه تصویر چهار بعدی از مغز و ایجاد امکان ارتباط ذهنی میان افراد هستند. وارسیتو پوروو تارونو، دانشمند اندونزیایی که تحصیلات خود را در ژاپن به پایان رسانده است، چهار سال پیش، این مرکز تحقیقاتی تومور شناسی را تاسیس کرد.
 پنج شنبه ٣ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
پایگاه اطلاع رسانی ایسنا
ارائه قرص دوربینی جایگزین آندوسکوپی
یک قرص کوچک مجهز به دوربین ‌می‌تواند جایگزین استفاده از روش آندوسکوپی برای تشخیص مشکلات دستگاه گوارش شود.
 دوشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
پایگاه اطلاع رسانی یورونیوز
عینکی برای نابینایان
در مرکز تحقیقات و مطالعات پیشرفته در گوادالاخارای مکزیک، محققان برای افراد نابینا و کم بینا عینک های ویژه ای ساخته اند. هدف این پروژه تبدیل کردن عینک به وسیله ای جهت یاب است که فرد به کمک آن می تواند بدون برخورد با موانع ثابت یا متحرک، براحتی از نقطه ای به نقطه دیگر برود. عینک ها با ترکیب فناوری فراصوت، حسگرهای صوتی و راهنماهای موقعیت یاب، موانع را تشخیص می دهند و با استفاده از صدا، کاربر را از وجود آنها آگاه می کنند.
 شنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
پایگاه اطلاع رسانی یورونیوز
زنبور، راه حل معضل مقاومت میکروب در برابر آنتی بیوتیک ها
پژوهشگران سوئدی دانشگاه لوند توانسته اند دارویی برای درمان زخم های غیرقابل التیام کشف کنند. این دارو ترکیبی است از سیزده باکتری اسید لاکتیک گرفته شده از بدن زنبور عسل، همراه عسل پردازش شده و آب و شکر است. در حقیقت این ترکیب، باعث تولید مواد ضد میکروبی می شود که میکروب های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک را از بین می برد.
 پنج شنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری تهران
اجرای طرح مدیریت تلفیقی آفات گیاهان" IPM" برای اولین بار بین مناطق در منطقه 10 تهران
شهردار منطقه 10 از اجرای طرح مدیریت کنترل تلفیقی آفات گیاهان" IPM" با هدف کاهش مصرف سموم شیمیایی و حفظ محیط زیست برای نخستین بار در بین مناطق 22 گانه شهرداری تهران خبر داد.
 شنبه ١١ مرداد ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 صفحه بعدی >>