دکتر دیناروند: 6 شركت واردات دارو 50 درصد بازار را در اختيار دارند
انحصار‌گرايي و وجود برخي روابط خانوادگي در رأس هرم تشكيلات دارويي كشور پيش از اين حرف و حديث‌هايي بود كه بيشتر به شكل زمزمه‌هايي در گوشي مطرح مي‌شد و هرگز به پرسش و پاسخ ميان خبرنگاران و مسئولان سازمان غذا و دارو منجر نشده بود.
 چهارشنبه ٤ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
طب سنتی به‌عنوان علمی ریشه‌دار در ایران باید به جایگاه خود برگردد
مشهد- رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد:‌ طب سنتی به‌عنوان علمی تأثیرگذار باید به جایگاه رفیع خود در نظام پزشکی بازگردد.
 پنج شنبه ٦ خرداد ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
تب برفکی فاجعه‌ای بزرگ‌تر از زلزله برای ارسباران
تبریز – خسارت‌های زیان‌بار بیماری تب برفکی برای دامداران روستایی منطقه ارسباران بویژه در شهرستان اهر در حال تبدیل شدن به فاجعه ای بزرگ‌تر از زلزله چند سال گذشته در این منطقه است.
 پنج شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
سود بالای دارو راز غفلت هوشمندانه از طب پیشگیری
خبرگزاری فارس: رتبه دوم ایران در مصرف دارو / 80 درصد داروهای قاچاق در کشور تقلبی است عضو هیأت مدیره انجمن داروسازان ایران اعلام کرد: ایران در زمینه مصرف دارو بعد از چین رتبه دوم را در جهان دارد و هر ایرانی سالانه 340 بار دارو مصرف می‌کند.
 پنج شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
همکاری بزرگترین انستیتو تحقیقات سلامت غذای اروپا با دانشگاه شهید بهشتی
تهران-ایرنا-انستیتو Rikilt هلند که بزرگترین انستیتو تحقیقات سلامت غذا در اروپا است با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
 سه شنبه ٧ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجتي: از اين پس توليد واکسن و سرم را با ساختار دولتي بايد بر خودمان حرام بدانيم.
وزير جهاد کشاورزي گفت: بايد توليد واکسن در موسسه سرم سازي رازي به بخش خصوصي واگذار شود.
 سه شنبه ٧ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
معرفی بند 5 سیاست های کلی سلامت
ساماندهي تقاضا و ممانعت از تقاضاي القائي و اجازه تجويز صرفاً بر اساس نظام سطح‌بندي و راهنماهاي باليني، طرح ژنريك و نظام دارويي ملي كشور و سياست‌گذاري و نظارت كارآمد بر توليد، مصرف و واردات دارو، واكسن، محصولات زيستي و تجهيزات پزشكي با هدف حمايت از توليد داخلي و توسعه صادرات.
 سه شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
اولین جلسه هم اندیشی مدیران عامل محترم شرکت های تولیدکننده مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی
با هدف تصمیم گیری جامع و اتخاذ وحدت رویه مناسب توسط کلیه ی شرکت ها در خصوص تیپ فروش، همسان سازی قراردادهای فروش، ضمانت اجراهای عدم پرداخت از سوی مصرف کننده ، ضمانت اجراهای تخلف از پیمان فروش توسط فروشنده
 سه شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس سازمان دامپزشکی : برنامه واردات 10 میلیون دوز واکسن را داریم.
وی با اشاره به واردات واکسن تب برفکی از فرانسه، ترکیه و هند گفت: عوامل مختلفی از جمله کمبود واکسن برفکی در سال گذشته موجب شیوع بیماری تب برفکی و تلفات دام شد.
 پنج شنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
۴۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی استان بوشهر به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافت.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: کشت گیاهان دارویی در استان بوشهر در قالب طرح اقتصاد مقاومتی اجرایی می‌شود بگونه‌ای که ۴۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی به این مهم اختصاص یافته است.
 جمعه ٢٠ فروردين ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
10 تکنولوژی که تاکنون درباره آنها کمتر شنیده اید.
تا بحال چیزی درباره عکاسی توسط باکتریها شنیده اید؟ یا کامپیوترهای بدون CPU ، Ram وهیچ کدام از قطعات فعلی در کامپیوترها ؟ و چندین تکنولوژی جدید دیگر... اگر علاقمندید بیشتر بدانید ، ادامه مطلب را بخوانید.
 سه شنبه ١٠ فروردين ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
مروری بر دستاوردهای دانشمند شهید کاظمی آشتیانی
توسعه تحقیقات در زمینه باروری و ناباروری ، تولید، تکثیر و انجماد سلول‌های بنیادی جنینی و بهره‌گیری از آن برای درمان بیماری‌های صعب العلاج، از جمله دستاوردهای شهید کاظمی آشتیانی است.
 سه شنبه ٣ فروردين ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
دبیر انجمن داروسازان ایران عنوان کرد؛
کاهش خطاهای دارویی در نسخه های الکترونیکی
دبیر انجمن داروسازان ایران، الکترونیکی شدن نسخه نویسی را باعث صرفه جویی و کاهش هزینه های مراقبت، کاهش خطاهای دارویی و ایمنی بیمار دانست.
 يکشنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
صادرات دارو باید ۱۰ برابر شود
وزیر بهداشت با اشاره به افزایش دو برابری صادرات دارو گفت: این میزان برای کشور کافی نیست و صادرات دارو باید ده ها برابر شود.
 يکشنبه ٢ اسفند ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
صرفه‌جویی ۱۵۰ میلیون دلاری ارزی با رونمایی از ۱۲ قلم داروی جدید
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به رونمایی از ۱۲ قلم دارو و ۲ مورد تجهیزات پزشکی جدید در کشور گفت: این داروها و تجهیزات ۱۵۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور دارد.
 يکشنبه ٢ اسفند ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو:
مهاجرت30درصد داروسازان کشور به کانادا
تهران- ایرنا- مدیرکل نظارت بر داروی سازمان غذا و دارو گفت: 30 درصد فارغ التحصیلان دانشکده های داروسازی جذب کانادا می شوند.
 چهارشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان در حوزه تولید دارو همکاری می کنند.
باکو – ایرنا – در دیدار رضا راعی قائم مقام مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشورمان با شاهن مصطفی اف وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان همکاری های دو کشور در حوزه تولید دارو بررسی شد.
 چهارشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
دکتر پيرصالحي: اقدامات موثر شرکت های دانش بنیان برای صادرات دارو به کشورهای اروپایی
مدیر نظارت و ارزیابی دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو گفت: شرکت های دانش بنیان برای صادرات دارو به کشورهای اروپایی پیشرفت های خوبی داشته اند.
 چهارشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
دکتر وطني: مهم ترین وظیفه شرکت های دانش بنیان استان خراسان جنوبی؛ تبدیل گیاهان دارویی به داروهای گیاهی است.
در نشست با فعالان دانش‌بنیان و شورای نخبگان خراسان جنوبی مطرح شد؛ مهم ترین وظیفه شرکت های دانش بنیان استان خراسان جنوبی؛ تبدیل گیاهان دارویی به داروهای گیاهی است که به عنوان فرصتی برای توسعه فناوری در استان، باید مورد توجه ویژه ای قرار گیرد.
 دوشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
طرح کلان ملی تخم مرغ SPF افتتاح شد.
طرح کلان ملی کسب و انتقال دانش فنی تولید تخم مرغ SPF با حضور معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و رییس مرکز طرح های کلان ملی و فناوری ریاست جمهوری، در موسسه تحقیقات واکسن و سرم رازی افتتاح شد.
 دوشنبه ١ تير ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
Philippines to isolate returning peacekeepers for Ebola checks, worries about public reaction
MANILA (Reuters) - More than 100 Philippine peacekeepers returning from almost a year in Liberia will be put in quarantine on an isolated island on arrival this week to check for Ebola, the military said on Monday, adding there were fears how the public might react. The 21-day quarantine, on a navy-run island at the mouth of Manila Bay, was in line with World Health Organisation protocols and with government's drive to remain Ebola free, military chief General Gregorio Catapang said
 دوشنبه ١٩ آبان ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
درباره بیماری ابولا
بیماری ابولا (Ebola) يك بیماری ویروسی بوده كه از علائم آن تب و خونریزی است كه در ۵۰ تا ۹۰درصد بیماران علامت‌دار به مرگ منجر خواهد شد. بیماری ویروسي ابولا (EVD) برای اولین‌بار در سال 1976 در 2 مکان به‌طور هم‌زمان یکی در Nzara سودان و دیگری در Yambuku جمهوری دموکراتیک کنگو ظاهر شد. محل وقوع بیماری در کنگو، در روستایي نزدیک رودخانة ابولا بود که از آن به بعد این بیماری نام این رودخانه را به خود گرفت. بعد از ۲ تا ۲۱روز علائم اين بيماري ظاهر می‌شود.
 يکشنبه ١٨ آبان ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
Google Updates Flu Trends to Better Predict Spread of Illness
Oct. 31 (Bloomberg) -- Google Inc. is updating the software model it uses to estimate the spread of the flu to improve its accuracy, so that public health officials can quickly respond to outbreaks
 شنبه ١٠ آبان ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
تدابیر ویژه در فرودگاه های پاریس و بروکسل به منظور مقابله با شیوع ابولا
فرانسه عملیات مقابله با شیوع ابولا را از روز شنبه در فرودگاه شارل دو گل پاریس آغاز کرد. در چارچوب این عملیات، مسافرانی که از گینه عازم فرانسه هستند یکبار در فرودگاه مبدا و بار دیگر در فرودگاه مقصد مورد کنترل قرار می گیرند.
 شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
یورونیوز
روش «نانونایف» روشی جدید برای کنترل سرطان
پزشکان برتانیایی از روش موسوم به «نانونایف» برای معالجه بیماران سرطانی که گزینه درمانی دیگری برایشان وجود ندارد، استفاده می کنند. پزشکان معتقدند این تنها راه حل برای بیماران سرطانی است که نمی توان آنها را مورد عمل جراحی قرار داد. دلیل عمده برای عمل نکردن سرطان ها، در دسترس نبودن غدد و خطر آسیب رساندن به بافت ها و رگ ها است. سرطان لوزالمعده یکی از این سرطان ها است.
 سه شنبه ٨ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
پایگاه اطلاع رسانی یورونیوز
زنبور، راه حل معضل مقاومت میکروب در برابر آنتی بیوتیک ها
پژوهشگران سوئدی دانشگاه لوند توانسته اند دارویی برای درمان زخم های غیرقابل التیام کشف کنند. این دارو ترکیبی است از سیزده باکتری اسید لاکتیک گرفته شده از بدن زنبور عسل، همراه عسل پردازش شده و آب و شکر است. در حقیقت این ترکیب، باعث تولید مواد ضد میکروبی می شود که میکروب های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک را از بین می برد.
 پنج شنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
انحصار آمریکا شکسته شد؛
ایران دومین کشور جهان در فناوری تزریق «آهسته رهش» داروها
بازار این دارو در جهان سالانه بین سه تا چهار میلیارد دلار است ردر حالی که آمریکایی ها با وجود پیشتاز بودن در این حوزه تنها هدفی دو میلیارد دلاری را برای خود در این بخش ترسیم کرده اند که این موضوع نشان می دهد در این حوزه بازار مناسبی در اختیار داریم که می توان از آن بهترین بهره برداری را صورت داد.
 شنبه ١١ مرداد ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
پایگاه اطلاع رسانی جمهوری اسلامی (ایرنا)
استانداری اردبیل از توسعه سلول درمانی در استان حمایت می کند
اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: به دلیل نیازهای موجود از توسعه سلول درمانی در استان حمایت می کنیم.
 شنبه ١١ مرداد ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
ستاد ویژه توسعه فناوری نانو
نانوحاملی برای رهاسازی‌ ژن‌های از بین‌برنده‌ی سرطان مغز
محققان بیمارستان جان هاپکینز موفق به ساخت نانوحاملی شدند که ژن‌های از بین‌برنده‌ی سلول‌های سرطان مغز را به صورت انتخابی به محل تومور وارد و ژن‌ها را در آنجا رهاسازی می‌کند.
 چهارشنبه ١٨ تير ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
پایگاه اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
انستیتو پاستور به مرکز تربیت فناور در حوزه زیست‌فناوری تبدیل می‌شود
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: انستیتو پاستور به مرکزی برای تربیت فناور در حوزه زیست فناوری تبدیل می شود.
 چهارشنبه ٤ تير ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>