جزییاتی از توقف موقت صدور هولوگرام عوارض ساختمانی
معاون شهردار تهران گفت:هولوگرام عوارض ساختمانی به زبان ساده حواله‌ای با برچسب غیرقابل سوءاستفاده است که قابلیت تبدیل به منابع نقد و غیرنقد در شهر را دارد. هرکسی با ارائه این هولوگرام‌ها به شهرداری‌های مناطق می‌توانست پروانه دریافت کند. در این بین خرید و فروش و واگذاری این هولوگرام‌ها با ابهامات فراوانی روبه‌رو شده بود که با بخشنامه روز گذشته شهردار تهران مبنی بر ممنوعیت صدور هرگونه هولوگرام مربوط به عوارض ساختمانی تا اطلاع ثانوی از این امر جلوگیری می‌شود.
 چهارشنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون اول رئیس‌جمهوری
زندگی 11 میلیون حاشیه‌نشین نامناسب است
معاون اول رئیس‌جمهور اذعان کرد،بیش از 11 میلیون نفر حاشیه‌نشین درکشور وضعیت مناسبی ندارند به همین دلیل یکی از اولویت‌ها ساماندهی حاشیه‌نشین‌ها بررسی دلایل مهاجرت به حاشیه شهرها، فساد اخلاقی در مناطق خاص و بحرانی و جرم‌خیز و اعتیاد به مواد مخدر در این مناطق است.
 سه شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ایندیپندنت اعلام کرد
فروش 6 میلیارد پوندی سلاح انگلیس به عربستان
ایندیپندنت اعلام کرد از زمان آغاز حمله عربستان به یمن شرکت‌های انگلیسی 6 میلیارد پوند به عربستان سلاح صادر کرده‌اند.
 سه شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
آیین نامه ارزیابی شرکت های دانش بنیان و فهرست کالاها و خدمات مرتبط
تولید کالاهای دانش بنیان، یکی از معیارهایی است که در فرایند ارزیابی و شناسایی شرکت‌های دانش بنیان مورد توجه قرار می گیرد و لذا برای این منظور فهرستی از مصادیق کالاها و خدمات دانش‌بنیان تهیه و مبنای عمل قرار گرفته است. شرایط کالاها و خدمات دانش‌بنیان مورد تایید: سطح فناوری: کالاها و خدمات باید در حوزه فناوری‌های بالا یا متوسط به بالا بوده به این معنا که دانش فنی طراحی و تولید نمونه‌ی آزمایشگاهی یا صنعتی محصول به دلیل پیچیدگی فنی: 1-به سختی قابل کپی‌برداری بوده و کسب آن از موانع اصلی ورود شرکت‌های دیگر به بازار باشد. 2-نیازمند تحقیق و توسعه قابل توجه توسط تیم فنی خبره برای کسب آن باشد. 3-منجر به ایجاد بخش عمده ارزش افزوده محصول، شده باشد.
 يکشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تشکیل کشور کردستان مستقل در راستای امنیت پایدار رژیم صهیونیستی
کردستان عراق با منطقه ای کوهستانی با مساحتی حدود 74 هزار کیلومتر مربع نزدیک به 6 میلیون نفر از جمعیت بیش از 37 میلیون نفری عراق را در خود جای داده و 6 استان دهوک، کردستان، کرکوک، دیالی و نینوی را در برمی گیرد که در مجموع حدود 20 درصد مساحت کشور عراق را شامل می شود و به دلیل بهره مندی از ذخایر زیر زمینی و منابع آبی در منطقه ای ژئو پولتیک و ژئو استراتژیک واقع شده است.
 يکشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون وزير خارجه هشدارداد
جنگ‌ آب درخاورميانه
وقتی آب نباشد به دنبال آن بیکاری فقر، مهاجرت و مسائل امنیتی پیش می‌آید
 يکشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
پاکسازی قومی در میانمار
آنچه توسط ارتش و بوداییان تندرو میانمار در حال انجام است، شبیه به اقداماتی است که یهودیان اسرائیل در فاصله جنگ اول تا دوم جهانی علیه فلسطینی‌ها انجام می‌دادند. صهیونیست‌ها با آتش زدن مزارع و خانه‌های فلسطینی‌ها آنان را وادار به کوچ اجباری می‌نمودند و امروز در میانمار همان صحنه‌ها علیه مسلمانان این کشور تکرار می‌شود و مقصود همان است که مسلمانان مجبور شوند میانمار را ترک کنند تا میانمار فقط برای بوداییان باقی بماند.
 يکشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ابلاغ بسته حمایت از صادرکنندگان توسط جهانگیری
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی «بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی» را به کلیه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهوری، بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی که به پیشنهاد کارگروه برنامه ملی پیشبرد برون‌گرایی اقتصاد (توسعه صادرات غیرنفتی) در جلسه مورخ ٩/٥/١٣٩٦ ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسیده است، از سوی معاون اول رئیس‌جمهوری برای اجرا به کلیه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد
 چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
آیا پس از نرم افزارهای ایرانی دامنه های ir نیز فیلتر خواهد شد
پس از«اپ‌استور»،«پلي‌استور» هم برنامه‌هاي ايراني را براي كاربران ايراني فيلتر كرد...
 دوشنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
زیان ١٨٠ هزار‌میلیاردی ایران از «خوردگی»
کسی با مفهوم زنگ‌زدگی ناآشنا نیست؛ مفهومی که در بیان علمی (البته تاحدودی پیچیده‌تر از مفهوم زنگ‌زدگی)، «خوردگی» نام می‌گیرد. باوجودی‌که خوردگی به‌ظاهر، اتفاقی دم‌دستی است، اما در عمل، زیان هنگفتی را بر اقتصاد چه به‌صورت مستقیم و چه غیرمستقیم وارد می‌کند. رضا جواهردشتی، متخصص «خوردگی میکروبی»، در گفت‌وگو با «شرق» از برآورد ارقام سرسام‌آوری خبر می‌دهد که این پدیده، بر اقتصاد تحمیل می‌کند. به گفته او، هرچند طبق برآوردها، زیان ناشی از خوردگی در ایران، حداقل ١٢ تا ١٥ درصد تولید ناخالص داخلی‌ است، باوجوداین اگر فرض کنید که زیان ناشی از خوردگی در ایران، فقط پنج درصد تولید ناخالص داخلی باشد و بر اساس آمارهای بانک مرکزی، تولید ناخالص داخلی را با دلار چهار‌ هزارتومانی در نظر بگیریم، سالانه کشور ما بیش از ١٨٠ هزار‌ میلیارد تومان زیان اقتصادی در زمینه خوردگی می‌بیند.
 يکشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تحریم مجازی ایرانی‌ها به گوگل رسید
بعد از اپ‌استور، گوگل‌پلی نرم‌افزارهای ایرانی را از فروشگاه مجازی خود حذف کرد
 يکشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
پوتین: رهبری دنیا به دست برترین کشور در حوزه هوش مصنوعی خواهد افتاد
ولادمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در اظهاراتی قابل تامل گفته است در آینده کشوری رهبری دنیا را در دست می گیرد که در زمینه هوش مصنوعی برتر از بقیه باشد.
 پنج شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
کارنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه الحاق به WTO منتشر شد
بر اساس گزارش عملکرد وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت در چهار ساله دولت یازدهم، الحاق ایران به سازمان تجارت‌جهانی که موضوع آن بیش از یک دهه است كه به يكي از مهم‌ترين مباحث اقتصاد خارجي ايران تبديل شده، در دوره مذکور نیز دنبال شده و برای پیشبرد این هدف، 15اقدام صورت گرفته است. البته برخی از کارشناسان معتقدند که در این رابطه سیاست‌های متناقضی در وزارت صنعت، معدن و تجارت اعمال می‌شود که الحاق را به تعویق می‌اندازد. عضويت در هيچ سازمان بين‌المللي مانند سازمان‌تجارت جهاني طولاني، پيچيده و مستلزم طي كردن مراحل متعدد الحاق نیست. پیوستن ایران به سازمان تجارت‌جهانی پیش‌شرط‌هایی دارد که به عقیده صاحب‌نظران، ایران تاکنون نتوانسته هیچ‌یک از این شروط را محقق کند، در نتیجه فرآیند الحاق به کندی پیش‌می‌رود.
 پنج شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
نایلون‌های خرید سالانه حدود ٩٤٥‌میلیارد تومان هزینه به اقتصاد ملی تحمیل می‌کنند
در کرواسی هر شهروندی که کیسه پلاستیکی در طبیعت پیدا کند، می‌تواند آن را بفروشد فیلیپینی‌ها برای خرید از ساک‌های پارچه‌ای و پاکت‌های کاغذی استفاده می‌کنند کمپانی بنز از پلاستیک‌های بازیافتی در سپر خود استفاده می‌کند
 پنج شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ایران و فرانسه قرارداد بازیافت گاز مشعل در پارس‌جنوبی را امضا کردند
مهار گازهای آلاینده
شرکت ملی نفت: در صورت موفقیت آمیز بودن طرح، فرانسوی ها تمام گازهای فلر مناطق نفت خیز را جمع آوری می کنند ایران با تولید روزانه ٤ میلیون بشکه نفت دو برابر عربستان با تولید روزانه ١٠ میلیون بشکه نفت، گاز آلاینده فلر به هوا می فرستد ٦٠ درصد آلودگی هوای خوزستان ناشی از فلرهای نفت و گاز است.
 پنج شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری از خصوصی‌سازی ناموفق در مخابرات
مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری به مشکلات حوزه مأموریت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخته و در حوزه مقررات و سیاست‌گذاری به ضعف در بازتعریف جایگاه وزارتخانه در زمینه مأموریت‌های سیاست‌گذاری، تنظیم‌گری و فعالیت توسعه‌ای پس از خصوصی‌سازی شرکت مخابرات ایران و تشکیل شورای عالی فضای مجازی، خصوصی‌سازی‌های ناموفق شرکت مخابرات ایران و بخش‌های تابعه، تخریب فضای رقابتی و استفاده نامناسب از ظرفیت قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، ضعف در نظارت و ناتوانی در ایجاد رقابت اشاره کرده است.
 پنج شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
در گفت‌وگو با رئیس گروه مشاوران کمیسیون گردشگری در اتاق بازرگانی تهران مطرح شد
درآمدزایی هر گردشگر خارجی معادل ۴۰ بشکه نفت
یکی از معضلات گردشگری که همچنان با وجود چانه‌زنی‌های بسیار به نتیجه مورد نظر دست نیافته؛ ساماندهی تعطیلات رسمی و نظام بخشیدن به تعطیلات آخر هفته است. به گفته کارشناسان و فعالان گردشگری، توسعه گردشگری در کشور در صورتی محقق می‌شود که گردشگران زمان کافی برای سفر داشته باشند و این امر نیازمند ساماندهی تعطیلات در کشور است.
 پنج شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
گفت‌وگو با كاوه مدنی استاد مدیریت منابع آب و محیط زیست دانشگاه امپریال کالج
ناسا در پیش‌بینی‌هایش اعلام كرده بود، در سه تا چهار دهه پیشِ رو، كره زمین با یك نوع تغییر نظام بارش مواجه خواهد شد، از بارش در مناطق خشك كاسته می‌شود و به بارش در مناطق مرطوب افزوده خواهد شد. بر این مبنا، مناطق خشك كنونی خشك‌تر می‌شوند، بیابان‌ها پیش‌تر می‌روند و مناطق استوایی پربارش‌تر خواهند شد. این تغییر در برخی مناطق شدیدتر و اثرگذارتر خواهد بود. ایران كشوری است كه در این گزارش دو بار به نام آن به عنوان یكی از كشورهایی كه در پیشانی این قهقرای مرگبار اقلیمی قرار دارد، اشاره شده است. بحران آب در كشور، مساله‌یی است كه چند سال است به آن پرداخته می‌شود و امسال، رنگ جدی‌تری به خود گرفته است. بحرانی كه بیابان‌ها را وسیع‌تر می‌كند و منابع آبی را محدود‌تر.
 چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
۱۸ کسب و کاری که فضای مجازی و فناوری های جدید آن را دچار تغییر و تحول اساسی خواهد داد
چه بخواهیم چه نخواهیم در آینده نزدیک برخی از مشاغل حذف و یا محدود خواهند شد . و در عوض کسب و کارهای نوظهور از راه خواهند رسید . اگر امروز به فکر نباشیم ،فردا دیر خواهد بود . مشاغلی که به تدریج حذف خواهند شد.
 چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
200 کلاهک هسته ای رژیم اشغالگر قدس، تهدیدی برای همه کشورهای منطقه
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران گفت: فقط اسرائیل است که در منطقه 200 کلاهک هسته ای دارد که این تهدیدی برای همه کشورهای منطقه محسوب می شود، اما در عین حال ایران را تهدید اصلی در منطقه نشان می دهد تا با ایران هراسی بتواند تجاوزاتش علیه مردم فلسطین و غزه و یا حملات به لبنان، سوریه و اردن و دیگر مناطق را لاپوشانی کند و بر حقیقت سلاح هسته ای خود سرپوش بگذارد.
 چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
آمریکا میلیاردها دلار سلاح به کره جنوبی می فروشد
ترامپ کاسبی خود از بحران شبه جزیره کره را هم شروع کرده است .اقتصاد همواره چاشنی سیاست خارجی رئیس جمهور تاجر آمریکا بوده است. نمونه ای از این رویکرد را می توان در اختلافات کشورهای عرب خلیج فارس در ماه های گذشته و عقد دو قرارداد چند 10 میلیارد دلاری با عربستان و قطر مشاهده کرد.
 چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
چالش های احیای صنعت نفت
زمان زیادی از رأی اعتماد مجلس به بیژن نامدار‌زنگنه، وزیر چهار دوره نفت ایران نمی‌گذرد. دوره دوم روی‌کارآمدن زنگنه در دولت‌های حسن روحانی، زمان مناسبی است تا گام‌هایی در راستای کارهای بنیادین برداشته شود. مهندس زنگنه در فرصت چهارساله‌ای که پشت‌سر گذاشت توانست تا حدودی خرابی‌های دوره تحریم‌ها و نیز ضعف مدیریت‌های دوره قبل را جبران و صنعت نفت را فعال کند و تولید نفت و گاز را به‌‌ویژه پس از اجرائی‌شدن برجام و لغو تحریم‌های بین‌المللی افزایش دهد، به‌طوری‌که تولید گاز در پارس جنوبی به حدود تولید گاز کشور همسایه (قطر) رسید که دارای منابع مشترک گاز با ایران است و صادرات نفت نیز هم‌اکنون به بیش از دو برابر دوران تحریم یعنی حدود ٢,١ میلیون بشکه در روز رسیده است.
 چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
زيان ٩٠ هزار ميلياردتومانی ٢ دولت
دولت همه اعتباري را که امسال براي پرداخت يارانه نقدي از محل بودجه عمومي کشور پيش‌بيني شده بود، در پنج‌ماهه نخست امسال استفاده کرده و ديگر اجازه برداشت بيشتر ندارد. اين موضوع، اصل حرف نمايندگان منتقد دولت است که اعتقاد دارند دولت در موضوع هدفمندي و پرداخت يارانه‌ها شفاف عمل نمي‌کند. هادي قوامي، عضو کميسيون برنامه‌وبودجه مجلس هم ديروز گفت که دولت ١١ هزار ميليارد تومان اعتبار پيش‌بيني‌شده سال ٩٦ براي پرداخت يارانه نقدي را در پنج‌ماهه نخست سال پيش‌خور کرده و احتمال دارد تا پايان سال، ١١ هزار ميليارد تومان ديگر را نيز از منابع بودجه عمومي براي اين موضوع اختصاص دهد.
 چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
نسخه معاون اول رئیس جمهور براي بحران آب
سخن از كمبود منابع آب و گاهی بيان «بحران آب» بارها از سوي مسئولان كشور مطرح شده است. برهمين‌اساس، هربار يكي از مسئولان عالي‌رتبه كشور براي حل اين موضوع، راه‌حل‌هايي را مطرح مي‌كند. درهمين‌راستا، ديروز اسحاق جهانگيري، معاون اول رئيس‌جمهور، كه براي آيین افتتاح پروژه ارتقای کیفی آب شرب جنوب تهران راهي كن شده بود، اعلام كرد: «ممكن است آب شرب را از بيرون مرزها يا انتقال از خزر و خليج فارس تأمين كنيم».
 چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
واسطه‌گری و صادرات فله‌ای بلای جان طلای سرخ ایران است
بورس؛ مانع بلند دلال‌بازی زعفران
دلال‌ها هر کیلو زعفران را با سود ٩‌میلیون تومانی در دوبی و امارات می‌فروشند دلال‌ها برای این‌که سود بیشتری ببرند، ایرادهایی را از کیفیت محصول می‌گیرند منافع سرشار دلالی علت موضع‌گیری علیه عرضه زعفران در بورس کالاست کشاورزان می‌توانند زعفران را حتی در مقیاس یک گرم هم در بورس کالا بفروشند
 چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
استقبال مقامات سازمان ملل از طرح ترکیه برای مسلمانان روهینگیا
سخنگوهای یونیسف و کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان از طرح ترکیه برای گشایش مرزهای بنگلادش به روی مسلمانان میانمار استقبال کردند.
 چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت:
درآمد پایدار شهری
شهرها به‌عنوان بستری برای فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگیِ شهروندان عموما هزینه‌هایی را نظیر نگهداری فضاهای عمومی، خرید تجهیزات مناسب جهت حمل‌ونقل و مدیریت پسماندها دارند و علاوه بر آن، حقوق و دستمزد پرسنل شهرداری را نیز باید به آن اضافه کرد. تاکنون بیشترین درآمد شهر از محل ساخت‌وساز تأمین می‌شد. امروزه همه کارشناسان این شیوه تأمین مالی شهر را مسبب نابودی محیط‌زیست و اضافه‌شدن بی‌رویه جمعیت و پاسخگونبودن کلیه خدمات شهری مطرح می‌‌کنند.
 سه شنبه ١٤ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
برنامه گوگل برای تجهیز 100 میلیون گوشی به واقعیت افزوده
گوگل قصد دارد برای عرض اندام در مقابل اپل و به عنوان یک حرکت بزرگ در دنیای فناوری، 100 میلیون گوشی اندرویدی را به فناوری واقعیت افزوده مجهز کند. گوگل برنامه خود را برای ارائه واقعیت افزوده به اندروید در جدیدترین دور نبرد گوشی‌های هوشمند خود با اپل اعلام کرده است. حالا که «اپل» اولین اپلیکیشن‌های خود را در جهت استفاده از فناوری واقعیت افزوده به نام «ARKit» معرفی کرده است، «گوگل» نیز از «ARCore»، سیستمی با عملکرد مشابه برای گوشی‌های اندرویدی پرده برداری کرد.
 شنبه ١١ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
سهم ناچیز تجدیدپذیرها در سبد انرژی کشور
دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معتقد است: توسعه انرژی های تجدید پذیر کار ساده ای نیست و توسعه آنها به دلایل مختلف متناسب با پتانسیل ها و ظرفیت های کشور انجام نشده است.
 چهارشنبه ٨ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون اقتصادی رئيس جمهور: اولويت دولت، رونق غيرتورمی اقتصاد است
بیست و هشتمین همایش بانکداری اسلامی با موضوع نقش نظام اعتباری بانک ها در حمایت از تولید و اشتغال با سخنان معاون اقتصادی رئیس جمهوری، وزیر اقتصاد و رئیس كل بانك مركزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد. معاون اقتصادی رئیس جمهوری در این همایش اولویت اول دولت را رونق غیرتورمی در کشور بیان کرد و گفت: رسیدن به این کار نیازمند یک هماهنگی فرابخشی در حوزه های اقتصادی و یک نگاه کل نگرانه است.
 چهارشنبه ٨ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ورود فاضلاب از پنج نقطه به کارون
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: از پنج نقطه پساب به کارون می ریزد که ۴۰ درصد کل پساب های ورودی به کارون را شامل می شود.
 چهارشنبه ٨ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
عرضه خودروی الکتریکی ۵ هزار دلاری در چین
شرکت جنرال موتورز با همکاری شرکتی چینی خودروی الکتریکی ۵ هزار دلاری در این کشور عرضه کرده است.
 چهارشنبه ٨ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
باتری جدید با ظرفیت شارژ دو برابر ساخته شد
محققان طرح جدیدی برای باتری ارائه کرده‌اند که در آن از منیزیم استفاده می‌شود. باتری جدید بدون خطر اشتعال دستگاه را شارژ می‌کند و ظرفیت شارژ آن دو برابر باتری‌های لیتیومی فعلی است. محققان طرح جدیدی برای باتری کشف کرده‌اند که می‌تواند به‌طور ایمن و بدون خطر انفجار دستگاه‌ها را شارژ کند. به اعتقاد دانشمندان باتری‌های منیزیمی ایمن‌تر از نسخه‌های لیتیومی است که احتمال دارد آتش بگیرند.
 دوشنبه ٦ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
دومین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران
دعوت از فعالان اقتصادی خارج از کشور جهت بازدید از دومین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران ( IRAN EXPO 2017) ـ 31 اکتبر تا 3 نوامبر 2017 ، تهران
 يکشنبه ٥ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
کامیون‌های بدون راننده در انگلیس به‌زودی آزمایش می‌شوند
دولت بریتانیا اعلام کرد از سال آینده آزمایش کاروان‌های کوچک کامیون‌های بدون راننده را در جاده‌های اصلی بریتانیا آغاز خواهد کرد.در این طرح حداکثر سه کامیون پشت سر هم قرار گرفته و کاروانی کوچک را شکل می‌دهند اما سرعت گرفتن و ترمز کردن آنها را کامیون جلویی هدایت می‌کند.آزمایشگاه تحقیقات حمل و نقل که قراردادی با دولت بریتانیا برای آزمایش این طرح بسته است می‌گوید تست‌های اولیه آغاز شده و تا پایان سال ۲۰۱۸ آزمایش این کاروان‌های سه تایی در جاده‌های اصلی بریتانیا هم انجام خواهد شد.کامیون جلویی یا کامیون «هادی» در این کاروان‌ها را یک راننده خواهد راند. در زمان آزمایش طرح، کامیون‌های عقبی هم راننده خواهند داشت، اما گاز دادن و ترمز کردن کامیون جلویی به‌صورت بی سیم به کامیون‌های پشتی هم منتقل خواهد شد.«پل مینارد» معاون وزیر راه و ترابری بریتانیا اظهار کرد: «وقتی کامیون‌ها نزدیک به هم می‌رانند، کامیون جلویی هوا را کنار می‌زند و به این ترتیب بهره‌وری سوخت کامیون‌های پشتی افزایش می‌یابد و گازهای تولید شده کاهش پیدا می‌کند.»
 يکشنبه ٥ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
انبارگردانی با پهپاد‍
محققان در موسسه فناوری ماساچوست (MIT) موفق به توسعه سیستمی شدند که می‌توان با استفاده از پهپاد بر کالاهای موجود در انبار نظارت کرد. با استفاده از چنین سیستمی می‌توان از بروز ناهماهنگی جلوگیری و به کارمندان کمک کرد تا اقلام خاص را سریع تر از قبل پیدا کنند.
 يکشنبه ٥ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اقتصاد باید اولویت همه اعضا و بخش‌های دولت باشد
رهبر انقلاب در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت با تأکید بر لزوم کار جهادی و تلاش بی‌وقفه برای حل مشکل معیشت مردم فرمودند: اقتصاد باید اولویت همه اعضا و بخش‌های دولت باشد.
 يکشنبه ٥ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تا دو سال ولوو تولید خودرو بنزینی را به کلی متوقف خواهد کرد
ولوو اعلام کرد از سال ٢٠١٩ (تنها دو سال دیگر) تولید خودرو بنزینی را به کلی متوقف خواهد کرد. چند روز پس از آن کنسرسیومی از ١٧ شرکت خودرویی آلمان از برنامه مشترک خود برای ساخت کارخانه بسیار بزرگ باتری‌های لیتیومی با کمک دولت آلمان پرده برداشتند تا به پشتوانه آن، ژرمن‌ها هم بتوانند شانس بقای خود را در هیاهوی حضور تسلا حفظ کنند. هیوندای کره‌ای هم در چرخشی راهبردی اعلام کرد برای عقب‌نماندن از تسلا بنا دارد تا سال ٢٠٢١ نسخه برقی جنسیس را وارد بازار کند. خودرویی که با هر نوبت شارژ می‌خواهد بیش از ٥٠٠ کیلومتر راه برود. خلاصه اینکه از ششم مرداد ماه ١٣٩٦ اقتصاد خودروهای بنزینی و گازوئیلی دچار تحولی بنیادین شد و جهان بسیار زودتر از آنچه انتظار می‌رود به سلطه این حکمران‌های آلاینده خیابان‌ها و جاده‌ها پایان می‌دهد.
 پنج شنبه ٢ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
پنج پیامد اقتصادی خشونت در اروپا
حملات اخیر در اروپا موجب افزایش ترس‌های جهانی شده است. درحالی‌که این مساله تراژیک به نظر می‌رسد، پیش‌بینی می‌شود چنین رویدادهایی اثری بلندمدت بر اقتصادهای مختلف و کیفیت زندگی در این مناطق داشته باشند. کاترین باوئر از وزارت خزانه‌داری آمریکا در اواخر ماه مه سال جاری میلادی که یک پنل تخصصی را در یک مجمع عربستانی تشکیل داده بود، معتقد است: «فعالیت‌های مجرمانه در یک کشور ممکن است منجر به تامین مالی تروریسم در کشورهای دیگر شود. ما نباید با جرائم به‌گونه‌ای برخورد کنیم که آنها بتوانند موجب فعالیت‌های تروریستی بزرگ‌تری در مناطق دیگری از جهان شوند.»
 پنج شنبه ٢ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
سنگاپور به دنبال اقتصاد یکپارچه دیجیتال
قدرتمندترین کشور در حوزه تجارت در تلاش است تا با تغییر ساختار اقتصاد خود، به مرکز جهانی نوآوری و فناوری‌های پیشرفته تبدیل شود. سنگاپور تاکنون میلیاردها دلار صرف تحقیق و توسعه، آموزش مهارت‌های جدید و ایجاد یک جامعه بدون پول نقد کرده است. سیاست‌گذاران این کشور با توجه به بالا بودن ضریب نفوذ اینترنت، به دنبال عملیاتی کردن ایده «اقتصاد یکپارچه دیجیتال» از طریق حمایت از کسب‌وکارهای نوین هستند.
 پنج شنبه ٢ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
افزایش ریسک کسب‌و‌کارهای بین‌المللی
تاریخ تروریسم عمیقا به پس از دوره جنگ سرد برمی‌گردد اما این معضل پس ازحملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 و هفتم ژوئیه 2005 بیشترین تاثیرگذاری را پیدا کرد. بر اساس گزارش‌های وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا در سال 2002 بیش از 3 هزار نفر از ملیت‌های مختلف در حملات تروریستی 11 سپتامبر کشته شدند. این حملات مثال آشکاری از تروریسم در سطح بین‌المللی بودند.
 پنج شنبه ٢ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
عضو شورای پول و اعتبار خبر داد
عوامل مهم رشد پایه پولی
عضو شورای پول و اعتبار با بیان اینکه پرداخت تسهیلات مسکن مهر از طریق خط اعتباری بانک مرکزی یکی از عوامل رشد پایه پولی بوده است، گفت: عامل دیگر رشد نقدینگی، نیاز شدید بنگاه‌ها به نقدینگی در پی رشد نرخ ارز بوده است. پایه پولی به نسبت میان اسکناس عرضه‌شده توسط بانک مرکزی و مجموع دارایی‌های این بانک که به عنوان پشتوانه اسکناس، قابل‌قبول باشد گفته می‌شود. هرچه این نسبت بزرگ‌تر باشد، میزان نقدینگی و به‌ تبع آن تورم بیشتر است. به عبارت دیگر بزرگ بودن این نسبت نشانگر پایین بودن ارزش پول است.
 پنج شنبه ٢ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون اول رئیس جمهور: نظام اداری به مانعی برای توسعه كشور تبديل شده است
معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به وظایف و مأموریت های متعدد وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: این وزارتخانه همانند سایر دستگاه‌های اجرایی نیست، بلكه كانون و مركزی است كه اگر موتور آن به خوبی حركت كند، اقتصاد ایران هم عملكرد خوبی خواهد داشت و حتی اگر كندی و ضعف در بخش‌های دیگر باشد، وزارت امور اقتصادی و دارایی می‌تواند اقتصاد ایران را به حركت درآورد.
 پنج شنبه ٢ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ساخت شهر کشاورزی هوشمند از سوی کره‌ای‌ها در مصر
با امضای قرارداد 10 میلیارد دلاری بین مصر و کره‌جنوبی، طی 6ماه مجموعه‌ای از مجتمع‌های هوشمند کشاورزی در خاک مصر ساخته خواهد شد.
 سه شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر کرد
افق شاخص‌های اقتصادی ایران تا 2020
وزارت صنعت، معدن و تجارت در گزارشی آینده برخی شاخص‌های اقتصادی ایران تا سال 2020 را بر اساس ارزیابی‌های بین‌المللی اعلام کرده است. این گزارش که براساس اطلاعات منتشر شده موسسه «Trading Economics»، تهیه و تنظیم شده، شاخص‌های مرتبط با ایران در 10 حوزه «بازار»، «پول»، «تولید ناخالص داخلی»، «کار»، «قیمت‌ها»، «مصرف‌کننده»، «تجارت»، «مالیات»، «دولت» و «کسب‌وکار» را مورد بررسی قرار داده است. در گزارش پیش‌رو افق شاخص‌های «تجارت» در 7بخش و «کسب‌وکار» در 5 بخش مختلف تا سال 2020 ارزیابی شده است. آمارها در حوزه تجارت نشان می‌دهد ایران در سه ماهه چهارم سال 2016، «مازاد تجاری» خود را با رقم 5387 میلیون دلار به ثبت رسانده و متوسط تراز تجاری آن طی سال‌های 1974 تا 2016 برابر با 7617 میلیون دلار بوده است.
 دوشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیش‌بینی راهبردی گارتنر برای آینده
الگوریتم‌ها رفتار‌ میلیاردها نفر را تغییر می‌دهند
کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند تا چند سال آینده، تغییرات عمده‌ای در حوزه دیجیتال رخ می‌دهد که بسیاری از جنبه‌های زندگی روزمره را دگرگون خواهد کرد، تغییراتی بسیار گسترده‌تر از آنچه از زمان ظهور فناوری‌های دیجیتال شاهد آنها بوده‌ایم. بر این اساس رئیس تحقیقات شرکت گارتنر، ١٠ پیش‌بینی راهبردی این شرکت را برای سه تا پنج سال آینده در کنفرانس و نمایشگاه فناوری اطلاعات خود در ۱۷ اکتبر ۲۰۱۶ ارائه داد و گفت با توجه به نتایج به‌دست‌آمده از سال گذشته، این پیش‌بینی‌ها از دقت ۷۸درصدی برخوردارند.
 يکشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اندی روبین: انقلاب روباتیک بیش از آن چیزی که ما فکر می‌کنیم، به ما نزدیک است.
صرفا یک پیشنهاد: هرگز به دستبرد از خانه Andy Rubin فکر نکنید. به محض اینکه با خودرو خود مقابل پارکینگ خانه روبین روی تپه‌های سیلیکون ولی توقف کنید، دوربینی عکس خودروی شما را می‌اندازد و با ارسال به نرم افزار مجهز مرتبط، شماره پلاک خودرو شما استخراج شده و به پایگاه داده‌ها منتقل می‌شود. به علاوه، سریعا پیغامی برای روبین ارسال می‌شود و حضور هر نوع خودرو را به همراه اطلاعات کامل در اختیار وی قرار می‌دهد. بیش از 30 دوربین نیز در سراسر خانه وی نصب شده است که روبین مستقیما به تمام آنها نظارت دارد. حتی اگر برای ورود به خانه وی شانس یار شما باشد و به در ورودی برسید، هرگز نمی‌توانید از مرحله اسکنر عنبیه چشم ورودی در عبور کنید.
 يکشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ناسا: ٤٥ کشور جهان د‌ر ٣٠‌سال آیند‌ه د‌ر معرض خشکسالی شد‌ید‌
تهرانی‌ها یک‌ششم آب آشامید‌نی کشور را مصرف می‌کنند ‌ تلفن ١٢٢ برای معرفی مشترکان بد‌مصرف آب راه‌اند‌ازی شد‌ نوذری‌پور، معاون آبفای تهران د‌ر گفت‌وگو با «شهروند‌»: قیمت هر متر مکعب آب د‌ر کشورهای جهان بین٤ تا٢٣هزار تومان و د‌ر ایران تنها ٤٥٠ تومان است شاخص‌های «فالکن مارک»، «سازمان ملل» و «موسسه بین‌المللی مد‌یریت آب» تشد‌ید‌ خشکسالی د‌ر ایران را تأیید‌ می‌کنند‌
 يکشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
سامانه‌ای که هک شدن چاپگر 3بعدی را اعلام می‌کند
محققان موسسه فنی جورجیا و دانشگاه راتگرز آمریکا موفق به طراحی سامانه‌ای شدند که در صورت هک شدن چاپگرهای سه‌بعدی، کاربران را مطلع می‌کند.
 شنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تا 20 سال آینده همه‌ی خودروها، برقی و خودران می‌شوند
ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا و اسپیس‌اکس در گردهمایی فصلی انجمن فرمانداران آمریکا گفت: بیست سال دیگر راندن خودروهای غیر خودگردان همچون اسب‌سواری به نظر می‌آید.
 شنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>