چاپ        ارسال به دوست

بررسی موضوع حذف دلار از مبادلات تجاری کشور در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

نبی هزارجریبی نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی: موضوع حذف دلار از مبادلات تجاری کشور در اولین جلسه کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس بعد از تعطیلی یک هفته‌ای مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد تا راهکارهای اجرایی آن فراهم شود.

وی افزود: در خلال بررسی این موضوع از رئیس سازمان بودجه و معاونینش برای بررسی هر چه بهتر مسئله برای حضور در کمیسیون دعوت به عمل خواهد آمد و بررسی‌های لازم در این زمینه انجام خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: وقتی بیشترین مبادلات ما با شرق آسیا و به ویژه کشوری مثل چین است، مناسب است تا ما ارز جایگزین برای دلار داشته باشیم.

هزارجریبی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رئیس‌جمهور آ‌مریکا امروز شمشیر را بر علیه ما از رو بسته است، ما نیز باید با قدرت از خودمان دفاع کنیم و اجازه ندهیم توطئه‌های آمریکا به ثمر بنشیند.

وی افزود: آمریکا با دخالت‌هایی که در امور منطقه ما دارد درصدد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی است و همواره از هیچ تلاشی برای این کار فروگذاری نکرده‌اند.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: در بحث برجام نیز بارها رهبر معظم انقلاب بر عدم اعتماد به آمریکا تاکید کردند اما دولت در مقطعی به آمریکا اعتماد کرد و ما ضربه آن را خوردیم.

هزارجریبی در پایان گفت: یکی از نتایج برجام برای ما این بود که در این راستا تلاش کنیم تا دلار را از مبادلات تجاری‌مان حذف کنیم.

منبع

https://t.me/FutureTech


١٣:٢٧ - يکشنبه ١٤ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ٢٧٧٣    /    تعداد نمایش : ١٢٥٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج