سیاست‌گذاری کسب و کار در انگلستان
یکی از مشکلات متعارف شرکت‌ها و فعالین تجاری در ایران، موانعی است که دولتها عمدتا ناخواسته بر سر راه کسب و کار آنان ایجاد می‌نمایند. این مشکل مختص ایران نبوده و یکی از خواسته‌های برخی شرکتهای خصوصی در دنیا این است که دولتها چندان کاری به کار آنها نداشته باشد. جدای از اینکه این ادعا چقدر صحت دارد و آیا اساسا شدنی و مقدور می‌باشد یا خیر؟ می‌توان از آن به اهمیت و ظرافت سیاستگذاری‌های دولتی و لزوم همه جانبی نگری آن پی برد. در کشور انگلستان نیز، یکی از مشکلات جدی شرکت‌ها تعداد بالای قوانینی است که باید خود را با آن تطبیق دهند. در همین راستا دولت انگلیس متعهد شده است که 3000 مقررات از 6500 مقررات بررسی شده در سیاست کاهش اثرات مقررات بر کسب و کار را حذف نماید. در این نوشته به بررسی این تجربه در انگلستان می‌پردازیم.
 شنبه ٣ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
نگاهی به تجربه کشور نروژ در مدیریت شفاف شهری؛ (بخش اول)
نروژ یکی از کشورهای برتر در حوزه شفافیت و مبارزه با فساد است. از این رو بررسی تجربیات این کشور می‌‌‌‌‌‌تواند بسیار مفید و راهگشا باشد. در سلسله گزارش‌هایی به بررسی شفافیت در مدیریت شهری در کشور نروژ خواهیم پرداخت. در گزارش حاضر ساختار مدیریت کلان شهری در کشور نروژ با تاکید بر جنبه‌های شفافیت در روند اداره شهرها معرفی خواهد شد. همچنین در خصوص نحوه انتخاب ارکان مدیریت شهری و محل تامین اعتبارات و هزینه‌های عمده آن‌ها صحبت خواهد شد.
 دوشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
برای اولین بار رخ داد
اتحادیه اروپا بخشی از دارایی‌های خارجی خود را به یوآن اختصاص داد
بانک مرکزی اروپا برای اولین بار بخشی از دارایی‌های خارجی خود معادل ۵۰۰ میلیون یورو را به خرید واحد پولی چین اختصاص داده است.
 يکشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
رصد آینده(شماره4): مخابرات نوری فضای آزاد FSO
مخابرات نوری فضای آزاد که در بعضی مواقع مخابرات بی‌سیم نوری یا OWC Optical Wirless Communicationو همچنین مخابرات نور مرئی یا VLC Visible Light Communication نامیده می‌شود، روشی برای انتقال اطلاعات بین دو نقطه است که از نور مدوله شده مرئی یا نزدیک مرئی استفاده می‌کند. بر خلاف مخابرات رادیویی که امواج قادر به عبور از اشیاء هستند، این نوع از مخابرات نیازمند دید مستقیم بین فرستنده و گیرنده می‌باشد. بنابراین این نوع مخابرات از لحاظ شنود بسیار امن است. برای این فناوری سه طول موج شناخته شده است که علاوه بر رایگان بودن، نسبت به امواج الکترومغناطیس ایمن هستند. بنابراین به دلیل بالا بودن نرخ داده، هزینه کم و همچنین طیف آزاد (بدون نیاز به مجوز) راه حلی جذاب برای کاربر نهایی محسوب می‌شود. همچنین ویژگی¬های منحصر به فرد FSO آن را برای سایر کاربرد ها هم جذاب کرده است. کاربردهایی از قبیل شبکه های شهری، شبکه های محلی و سازمانی، استفاده به عنوان ارتباط اضطراری به هنگام حوادث طبیعی و غیره از این دست هستند.
 سه شنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
با راه اندازی سوئیفت داخلی
مهمترین اقدام چین برای پایان دادن به سلطه دلار کلید خورد
کشور چین سیستم پرداخت های بین المللی (Cips) را راه‌اندازی کرده است تا علاوه بر رواج هر چه بیشتر یوآن، وابستگی خود به سیستم سوئیفت را کاهش دهد.
 يکشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
همراه با مجلس، اولین چالش مشارکت در قانون‌نویسی
«همراه با مجلس»: اولین چالش مشارکت در قانون‌نویسی در مجلس شورای اسلامی است که به همت شفافیت برای ایران برگزار می‌شود. در ادامه با جزئیات این چالش بیشتر آشنا شوید.
 شنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بررسی پورتال داده باز کشور انگلستان - بخش اول
پورتال داده باز کشور انگلستان از اولین پورتال های داده باز است که فعالیت خود را در سال ۲۰۰۹ آغاز کرد. این پورتال توانسته است سطح قابل توجه ای از داده های دولت انگلستان را منتشر نماید. هم چنین نوآوری‌های انجام شده در این پورتال نیز شایسته بررسی است.در ادامه در سه قسمت به بررسی این پورتال خواهیم پرداخت.
 سه شنبه ١٦ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تجربه‌ استرالیا در شفافیت اطلاعات بیمارستانی
وبسایت ‌My Hospitals سامانه‌ای دولتی در استرالیا است که به منظور دسترسی آسان همه‌ی جامعه‌ی استرالیا به اطلاعات عملکردی قابل مقایسه و موثق بیمارستان‌های دولتی و خصوصی ایجاد شده است. این سایت امکان مشاهده‌ی عملکرد بیش از 1000 بیمارستان دولتی و خصوصی بر اساس شاخص‌هایی مانند کارایی بیمارستان‌ها، زمان انتظار برای اورژانس یا عمل جراحی، درصد عفونت‌های اکتسابی در بیمارستان، زمانی که بیماران پس از پذیرش برای روندهای مختلف سپری می‌کنند و شاخص‌های دیگر را فراهم می‌کند.
 سه شنبه ١٦ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
۵ دلیل کشورهای جهان برای حذف دلار و استفاده از پیمان پولی دوجانبه
۵ مزیت قابل توجه باعث شده است که بسیاری از کشورهای جهان از سال‌ها قبل به فکر حذف دلار از تجارت خارجی خود باشند و در این راستا پیمان‌های پولی دوجانبه و چندجانبه با یکدیگر منعقد نمایند.
 شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید مسعود احمدی
مشترکین پرمصرف قیمت واقعی برق مازاد الگوی مصرف را بپردازند
اطلاع‌رسانی در مورد هزینه واقعی مصارف خارج از الگوی مشترکین پرمصرف در مرحله نخست و دریافت این مبلغ در مرحله بعد، می‌تواند به عنوان مشوق قیمتی در کنترل مصرف برق در فصل تابستان بسیار مؤثر باشد.
 سه شنبه ٩ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مستند
گذشته و آینده دلار
در این مستند، به بررسی نحوۀ سلطۀ آمریکا بر جهان از طریق جهانی شدن دلار پس از جنگ جهانی دوم پرداخته و راه های خروج از این وابستگی را تبیین کرده است.
 سه شنبه ٩ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
راه های شناخت و پيشگيری از تب كريمه كنگو در دامداری ها
با شروع فصل گرما بيماری تب كريمه كنگو كه شايع ترين بيماري مشترك بين دام و انسان است، افراد شاغل و يا در ارتباط با دامداری ها را تهديد مي كند.
 يکشنبه ٧ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اخبار چین: بكارگيری تكنولوژی های جديد جهت ثبت تخلفات عابران از چراغ قرمز
يك سيستم شناسايی هوشمند در يكي از چهارراه های Shenzhen نصب شده كه قادر به شناسايی افرادی است كه هنگام چراغ قرمز از خيابان عبور كنند. فرآيند تحقيق و توسعه اين محصول را پليس ترافيك Shenzhen انجام داده است.
 يکشنبه ٧ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
برای جلوگیری از قاچاق
گمرکات کشور به ۱۲۰ دستگاه ایکس‌ری نیاز دارند
اگر بخواهیم حداقل نیمی از کامیون‌های ورودی با دستگاه های ایکس ری ارزیابی شوند، لازم است برخی از گمرکات فعال‌تر مانند گمرک شهید رجایی بندرعباس، به حدود ۴ دستگاه و گمرکات دیگر دست کم به یک دستگاه ایکس‌ری مجهز گردند.
 دوشنبه ١ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
پکن دیپلماسی جاده ابریشم را کلید زد
خیز چین برای رهبری تجارت جهان
دولت چین چند سالی است طرح بازسازی «جاده ابریشم» را در دستور کار خود قرار داده است. در این رابطه این کشور طرحی را با عنوان «یک کمربند، یک جاده» معرفی کرده است که بر اساس آن برنامه‌ریزی شده تا مسیر جاده ابریشم دوباره احیا شود. گذشتن از بیش از 68 کشور جهان – کشورهایی که در مجموع جمعیتی بالغ بر 4/ 4میلیارد نفر را در خود گنجانده‌اند و بیش از 40 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را تامین می‌کنند – چینی‌ها را بر آن داشت تا برای رشد هرچه بیشتر غول اقتصادی خود برای احیای این جاده دست به‌کار شوند.
 سه شنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ارتقا یک پله ای رتبه ایران در فناوری نانو
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از دست‌یابی رتبه مقالات نانو ایران به رتبه پنجم دنیا و هدف سال ۱۳۹۸ سند دوم توسعه نانو خبر داد.
 سه شنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تغییر2: حضور در دنیای دیجیتال
در دنیای به هم متصل امروز، زندگی دیجیتال هر فرد، ناگزیر به زندگی فیزیکی وی مرتبط شده است. در آینده،‌ ایجاد و مدیریت یک حضور دیجیتال، همانند حضور افراد در دنیای واقعی (از طریق کاربرد مد خاص، واژه‌ها و واکنشها) عادی خواهد گردید. در چنین دنیایی که افراد بصورت دیجیتال به یکدیگر متصل هستند، هر فرد قادر خواهد بود اطلاعات را جستجو و منتشر کند، آزادانه ایده‌هایش را مطرح کند،‌ پیدا کند و پیدا شود و روابط مجازی را در هر جای دنیا توسعه دهد و حفظ نماید.
 سه شنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی مطرح کرد:
ضرورت زایش شرکت دانش بنیان در دانشگاه ها
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: ضروری است که پایان نامه ها و طرح های دانشگاهی در قالب شرکت های دانش بنیان به محصول تبدیل شوند و به بازار برسند.
 دوشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تلاش دانشمندان چينی برای ساخت اولين كامپيوتر كوانتومی جهان
دانشمندان چينی در تلاش براي ساخت اولين كامپيوتر كوانتومی جهان كه بسيار سريع تر از ابررايانه هاي كنونی خواهد بود، می باشند. انتظار می رود كه اين پروژه طی چند سال به نتيجه برسد.
 يکشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
آخرین مهلت ثبت‌نام در نخستین مسابقه ملی «الکتروموتور پربازده»
دانشگاه صنعتی شریف با همکاری مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری و متخصصین حوزه موتورهای الکتریکی پیشرفته پژوهشگاه نیرو، اقدام به برگزاری نخستین "مسابقه ملی الکتروموتور پربازده" در کشور کرده است.
 شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ابلاغ تكاليف اولويت‌دار معاونت علمي و فناوري رييس جمهور در سال 96
معاون اول رييس جمهور و رييس ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي، پروژه‌هاي اولويت‌دار معاونت علمي و فناوري رييس جمهور «مصوب ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي» براي اجرا در سال 1396 را ابلاغ كرد.
 چهارشنبه ٢٠ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
سد‌های جدید ترکیه، کشورهای جنوب غربی آسیا را دچار خشکسالی می‌کند
«اگر ساخت سد ایلیسو به اتمام برسد، کار همه ما تمام است و همه نقاط کشور ما درگیر ریزگرد خواهد شد؛ بنابراین ایران هرچه زودتر باید از تکمیل این سد که تا سال 2019 افتتاح خواهد شد، جلوگیری کند.» این جمله محمد درویش، مدیر کل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت از محیط زیست، درباره سدی است که ترکیه به‌زودی مراحل ساخت آن را به پایان می‌رساند و نه‌تنها به ایران بلکه به محیط زیست عراق، سوریه و ترکیه هم آسیب وارد می‌کند اما سد ایلیسو نخستین سدی نیست که ترکیه قرار است احداث کند که تبعاتی برای خاورمیانه دارد. پیش‌ازاین ساخت سد آتاتورک هم تبعاتی را برای خاورمیانه داشت و دارد که به‌تازگی مورد توجه کشورها قرار گرفته است.
 سه شنبه ١٩ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
با فناوری چاپ ۳ بعدی؛
دندان مصنوعی ضد باکتری تولید شد
دانشمندان دندان مصنوعی ساخته اند که نه تنها زیبایی ساختار کلی دندانها را حفظ می کند بلکه مهمتر از آن، خاصیت ضدباکتریایی نیز دارد.
 دوشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اخبار چین: ساخت ربات ماهی چينی
دانشمندان چينی يك ربات ماهی نرم با سرعت بالا و بدون موتور را طراحی نموده اند. اين ربات با هدف ثبت دما و ميزان شوری و همچنين آلاينده های آب دريا طراحی گرديده است.
 يکشنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
هنرنمایی دیگری از چاپ ۳ بعدی؛
ساخت دوربینی به بزرگی دانه نمک
دانشمندان موفق به ساخت دوربینی به اندازه یک دانه نمک شده اند که به راحتی درون یک سرنگ جای می گیرد.
 شنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
حذف گوشی‌های قاچاق از شبکه مخابراتی از اول تیرماه 96
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا از آماده شدن زیرساختهای فنی برای اجرای طرح رجیستری گوشیهای موبایل خبر داد و گفت: از اول تیرماه گوشیهای قاچاق در شبکه مخابراتی کشور، قابل استفاده نخواهند بود.
 چهارشنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اخبار چین: ویچت (Wechat) در تلاش براي افزايش دامنه فعاليت ها
آمارها نشان ميدهد كه نرم افزار محبوب Wechat كه دامنه وسيعي از امكانات را براي مخاطبين خود فراهم آورده توانسته است براي 18.8 ميليون نفردر سال 2016 اشتغال زايي كند.
 سه شنبه ١٢ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
نمایشگاه چاپ سه بعدی آغاز به کار کرد.
نمایشگاه چاپ سه بعدی و مسابقه بهترین چاپگرهای سه بعدی ایرانی از امروز در سالن اجلاس سران آغاز به کار کرد.
 دوشنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
روابط علمی و فناوری ایران و ایتالیا راهبردی می‌شود.
معاون علمی و فناوری ریس جمهوری گفت: ایران و ایتالیا با داشتن توانمندی‌های فناورانه و ظرفیت‌های علمی و پژوهشی می‌توانند تعاملات علمی و فناوری خود را در این حوزه گسترش دهند و آمادگی لازم برای حمایت از راهبردی شدن روابط علمی و فناوری میان دو کشور وجود دارد.
 شنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
428 میلیون دلار صرفه‌جویی کاهش سوختن گاز‌ فلر در پارس‌جنوبی
مجتمع گاز پارس‌جنوبی با تعریف پروژه‌های متعدد در زمینه کاهش فلر توانست میزان مشعل‌سوزی را که در سال 87، دو هزار و 538 میلیون متر مکعب بود به 400 میلیون متر مکعب در سال کاهش دهد.
 چهارشنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
18 طرح پژوهشی مشترک میان ایران و روسیه اجرایی می‌شود.
نشست بررسی و تصمیم گیری در مورد طرح های پژوهشی مشترک ایران و روسیه با حضور پروفسور Panchenko رئیس بنیاد پژوهش های بنیادین روسیه (RFBR) و نصرت الله ضرغام رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی برگزار شد.
 دوشنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
انقلاب صنعتی چهارم / 21 تغییر فناورانه
تغییر1: فناوری های قابل کاشت در بدن
تا سال 2025: 82 درصد از پاسخ دهندگان معتقدند این نقطه اوج رخ خواهد داد. وابستگی انسانها به دستگاههای مختلف با روند رو به رشدی مواجه است و موضوع اتصال این دستگاهها به بدن افراد نیز در حال توسعه می‌باشد. این دستگاهها نه تنها برای پوشیدن بلکه بصورت کاشته‌شده در بدن نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند و خدماتی مانند برقراری ارتباطات، موقعیت‌یابی و پایش رفتار و وضعیت سلامت را ارائه می‌دهند....
 يکشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
دوربینی که اثر انگشت را از فاصله یک متری ثبت می‌کند
محققان دوربین دقیقی ساخته‌اند که مجهز به لیزر بسیار حساسی است و از فاصله یک متری اثر انگشت فرد را ثبت می‌کند.
 يکشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اخبار چین: حمايت 3.3 بيليون دلاری چين از پروژه های علمي در سال 2016
بنياد علوم طبيعي چين(NFSC) در سال 2016، از 41.184 پروژه با ارزش 22 بيليون يوآن و معادل 3.3 بيليون دلار حمايت مالd نموده است.
 شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اخبار چین: رونمايي DJI از سري جديد هواپيماهاي بدون سرنشين MATRICE
شركت فناوری و نوآوری DJI، بزرگترين توليدكننده هواپيماهای بدون سرنشين در چين از هواپيمای MATRICE200 كه براي فعاليت های حرفه ای همچون، بازرسي های هوايی و جمع آوری اطلاعات از دكل های حفاری دريايی، توربين های بادی، خطوط انتقال نيرو، برج های مخابراتی و پل ها ساخته شده است، رونمايی نمود.
 چهارشنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اخبار چین: فناوري هسته ای چين در مسير جهاني شدن
تفاهم نامه همكاری اخير بين چين و كنيا به گامی مهم جهت جهاني شدن فناوری های هسته ای چين تبديل شده است.
 سه شنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
کتاب « انقلاب صنعتی چهارم » در یک نگاه
هدف از نگارش این کتاب ارائه مقدمه‌ای بر انقلاب چهارم صنعتی است، این که این انقلاب چیست، چه دستاوردهایی به همراه دارد، چه تأثیری بر ما به جا خواهد گذاشت و به منظور بهره‌برداری از آن در جهت منافع عمومی چه کارهایی می‌توان کرد. این کتاب برای تمامی کسانی نوشته شده است که به آینده علاقه‌مندند و متعهد شده‌اند تا از فرصت‌هایی که این تغییر انقلابی فراهم آورده برای تبدیل دنیا به مکانی بهتر استفاده کنند.
 يکشنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
رصد آینده (شماره 3): استخراج و ذخيره سازي كربن
استخراج و ذخیره کربن CCS، اشاره به دسته ای از تکنولوژی ها دارد که برای کاهش انتشار کربن دی اکسید از منابع بزرگ مانند نیروگاه های زغال سنگ برای کاهش گازهای گلخانه ای طراحی شده اند. تکنولوژی CCSیا جداسازی شامل استخراج و ذخیره سازی CO2در مخزن می باشد و اجازه ورود آن به اتمسفر را نمی دهد که باعث تغییرات زیست محیطی مخرب می شود. جنگل ها و زمین های کشاورزی کربن را در محیط طبیعی خود ذخیره می کنند، و اقیانوس ها مقدار عظیمی از CO2را به صورت فرایندی طبیعی با اتمسفر تبادل می کنند.
 شنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
به دولت پیشنهاد داده می شود
۳ اقدام کلیدی برای توسعه صادرات محصولات دانش بنیان
افزایش سهم محصولات دانش بنیان در سبد صادراتی کشور، منجر به افزایش وابستگی متقابل کشورهای هدف به فناوری‌های بومی کشور و در نتیجه ایجاد منافع پایدار در روابط با این کشورها می شود.
 شنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
آن وارداتی باید متوقف شود که کارخانه‌ی داخلی و تولید را تعطیل می‌کند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با انتقاد از برخی برداشت‌های نادرست از سخنان ابتدای سال ایشان درخصوص جلوگیری از واردات، افزودند: منظور از منع واردات، واردات کالاهایی نیست که در داخل به‌قدر کافی تولید نمی‌شوند یا واردات آن‌ها می‌تواند برای تولید داخل الگو قرار گیرد، بلکه آن وارداتی باید متوقف شود که کارخانه‌ی داخلی و تولید را تعطیل می‌کند.
 چهارشنبه ٢٣ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
فناوری، اقتصاد، مدیریت در رسانه های کشور (شنبه19 فروردین 96)
در این قسمت، مروری بر رسانه های کشور در حوزه های فناوری، اقتصاد و مدیریت می گردد.
 شنبه ١٩ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
کنترل موفقیت آمیز لاک پشت ها با ذهن انسان
گروهی از محققان کره ای موفق به ابداع فناوری شده اند که به انسان ها امکان می دهد لاک پشت ها را با استفاده از ذهنشان کنترل کنند.
 شنبه ١٩ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
فناوری، اقتصاد، مدیریت در رسانه های کشور(چهارشنبه 16 فروردین 1396)
در این قسمت، مروری بر رسانه های کشور در حوزه های فناوری، اقتصاد و مدیریت می گردد.
 چهارشنبه ١٦ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ابداع فناوری کم هزینه برای طراحی تراشه های ۱۰ نانومتری
شرکت اینتل از ابداع فناوری جدید برای طراحی تراشه های ۱۰ نانومتری خبر داده و مدعی است فرایند یاد شده که از امسال مورد استفاده قرار می گیرد تا ۳۰ درصد کم هزینه تر است.
 چهارشنبه ١٦ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
صادرات محصولات نانویی به حدود 20 کشور پیشرفته دنیا
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی: در راستای فروش محصولات و ورود به بازارهای بین‌المللی فعالیت‌های گسترده‌ای داشتیم. به صورتی که امروزه شرکت‌های نانویی محصولات خود را به حدود 20 کشور پیشرفته دنیا از جمله کره جنوبی، استرالیا، چین، آلمان، روسیه، مالزی، کشورهای اروپایی و غیره صادر می‌کنند.
 سه شنبه ١٥ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تقویت همکاری های فناورانه چین
مقامات وزارت خانه همکاری های بین المللی علم و فناوری چین اعلام نمودند که این کشور همکاری های فناورانه بین المللی خود را افزایش خواهد داد. در این راستا هشتمین اجلاس انرژی پاک در سطح وزرا در ماه ژوئن و پنجمین اجلاس فناوری و نوآوری در سطح وزرا در ماه جولای برگزار خواهد شد.
 دوشنبه ١٤ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
توسعه صنایع دریایی نیازمند فناوری‌های پیشرفته است
دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی گفت: علی رغم وجود ذخایر عمیق در سطح دریا به توسعه فناوری دست پیدا نکرده‌ایم. از این رو، پیشرفت در صنایع دریایی مستلزم فناوری های پیشرفته است.
 پنج شنبه ١٠ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ساخت پالایشگاه برای شیرین‌سازی و جداسازی گاز در کیش
از کشف میدان گازی کیش یک دهه می‌گذرد، با این حال این میدان همچنان چشم انتظار مسئولین برای اجرای یک طرح توسعه نشسته است؛ طرح توسعه‌ای که نخستین قدم آن با امضای یک تفاهم‌نامه با شرکت شل حدود سه ماه گذشته آغاز شد. طبق آخرین اخبار علاوه بر حفاری چاه‌ها در جزیره کیش،برنامه‌ریزی برای ساخت یک خط لوله ۹۳ کیلومتری به بندر گرزه هرمزگان و ساخت یک پالایشگاه به منظور شیرین‌سازی و جداسازی گاز در فاز دوم توسعه میدان گازی کیش در دستور کار قرار گرفته است.
 چهارشنبه ٩ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
برنامه چین برای عبور از سد ابررایانه ها
چین پروژه ساخت نسل جدید ابررایانه ای را آغاز نموده که انتظار می رود 10 برابر سریع تر از ابررایانه های کنونی جهان باشد.
 سه شنبه ٨ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
راه اندازی پارک علم و فناوری سلامت در تهران
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: پارک علم و فناوری سلامت این دانشگاه به عنوان نخستین پارک علم و فناوری سلامت استان تهران در سال جاری راه اندازی می شود.
 دوشنبه ٧ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>