دومین شماره رصد مهمترین رویدادهای فناوری جهانی هوش مصنوعی

1-گوگل در غنا مرکز تحقیقات هوش مصنوعی راه اندازی کرد. 2-گوگل ادعا کرده است که هوش مصنوعی اش بهتر از بیمارستانها مرگ را پیش بینی می کند. 3-کارشناسان هوش مصنوعی اعلام کرده اند که «ابر ربات ها» تا سال 2038 عملکردی بهتر از انسان ها خواهند داشت و باعث ایجاد بیکاری می شوند. 4- ... (ادامه مطالب)

امکان ندارد نفت منطقه صادر شود و نفت ایران صادر نشود

رئیس جمهور، با تاکید بر اینکه ملت ایران هیچ وقت در برابر فشار خارجی به زانو در نیامده و درنخواهد آمد، ایرانیان مقیم خارج از کشور را سفرای ملت ایران خواند و با اشاره به فشارهای جدید دشمنان بر کشور، از آنان خواست در بیان واقعیتها و سرمایه گذاری و تداوم روابط علمی و تجاری به ایرانیان داخل کشور کمک کنند.

«اعتمادبه‌نفس ملی» و «تأثیرگذاری مردم در همه‌ی امور کشور»؛ عناصر قدرت نظام جمهوری اسلامی

رهبر انقلاب اسلامی یکی دیگر از عناصر قدرت نظام جمهوری اسلامی را «اعتمادبه‌نفس ملی» و «تأثیرگذاری مردم در همه‌ی امور کشور» دانستند و افزودند: این اعتمادبه‌نفس ملی همراه با ایمان بود، ایمانی که همچون روحی در کالبد حرکت عمومی کشور زمینه‌ساز زنده شدن، امید و ایثار و فداکاری در جامعه شد که نمونه‌های فراوانی از آن را در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم.

قوه قضاییه باید مظهر عدالت و پناهگاه ملت باشد

همانگونه که بارها تأکید شده، قوه قضاییه باید مظهر عدالت و پناهگاه ملت باشد و مردم اطمینان خاطر داشته باشند که هر جا با مظلمه یا تخلفی از قانون مواجه شدند، با مراجعه به دستگاه قضایی می توانند حق خود را با آسودگی خاطر بگیرند.

اولین شماره رصد مهمترین رویدادهای فناوری جهانی هوش مصنوعی

1-محققان هوش مصنوعی در حال توقف برنامه های خود بر روی ماشین های شبیه انسان هستند.2-یادگیری عمیق در پنتاگون، برنامه سری پنتاگون برای یافتن موشک های هسته ای پنهان3-دانشگاه سیدنی از بودجه 2.3 میلیون دلاری خود برای سوپر کامپیوتر تحقیقاتی هوش مصنوعی خود به نام Artemis 3 پرده برداشت.4- ... (ادامه مطالب)

بررسی صنعت هوایی تجاری چین

با اصلاحات ساختاری صورت گرفته در جمهوری چین در سال 1978 میلادی، این کشور شکوفایی اقتصادی گسترده ای را تجربه کرد. در شرایطی که چین در این سال از لحاظ تولید ناخالص داخلی پایین‌تر از کشورهای اروپایی مثل فرانسه و ایتالیا قرار داشت، در حال حاضر این کشور به دومین اقتصاد بزرگ دنیا تبدیل شده است. این شکوفایی اقتصادی در کنار افزایش کیفیت نیروی کار، بهبود فناوری‌های ساخت و مواد این کشور را قادر ساخت تا وارد حوزه صنایع با فناوری جدیدتر و پیچیده‌تر شود. مقامات بلند پایه چین تلاش نمودند که با اتخاذ سیاست های حمایتی از این صنایع، زمینه‌ساز پیشرفت هرچه سریع تر و بهتر آنان شوند. دولت چین با در اختیار قرار دادن تسهیلات برای فعالیت در خاک چین و همچنین در اختیار قرار دادن نیروی کار ارزان، موجب تشویق بسیاری از صنایع بزرگ و کوچک خارجی برای انتقال کارخانه تولید محصول خود به خاک این کشور شد. در این بین تغییر ساختار و پیشرفت صنعت هواپیماسازی این کشور در کنار صنایع دیگر و به کمک فعالان قدیمی در این حوزه، آغاز گردید. در راستای کمک به این پیشرفت دولت با اقداماتی نظیر انعقاد قراردادهای همکاری با تولیدکنندگان خارجی، انتقال فناوری به کشور خود و آموزش نیروی کار در خلال پروژه‌ها به سمت ایجاد صنعت هوایی قابل رقابت در بازارهای بین المللی گام برداشت. در گزارش حاضر، سیاست های اتخاذ شده در حوزه صنعت هواپیماسازی تجاری چین برای انتقال فناوری از کشورهای پیشرفته به این کشور و مسیر طی شده برای دستیابی به این هدف مورد بررسی قرار گرفته است.

امضای تفاهم نامه همکاری بین شرکت مدیریت شبکه و مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری

در جلسه ای با حضور دکتر"داود فرخزاد" مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران، دکتر "حبیب قراگوزلو" معاون بازار برق این شرکت، مهندس "ایمان رحمتی" مدیر نظارت و کنترل بر عملکرد بازار برق و دکتر"سیروس وطنخواه مقدم" دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی ریاست جمهوری، تفاهم نامه همکاری بین دو طرف به امضا رسید.

گزارش تحلیلی سازوکار بازار برق روسیه

در چند سال اخیر با توجه به اهمیت روزافزون تأمین و مصرف انرژی، بسیاری از دولت‌ها توجه بسزایی به مسئله انرژی نموده‌اند. ازجمله مهم‌ترین تلاش‌ها، ایجاد بازارهای انرژی و خصوصی‌سازی بخش‌های مختلف آن بوده است. در سالیان گذشته صنعت برق عموما به‌صورت عمودی و یکپارچه توسط دولت‌ها اداره می‌شد که دلیل این امر پیچیدگی‌های بسیار و همچنین هزینه فراوان این صنعت است. به‌مرور زمان وجود انحصار در صنعت برق موجب ناکارآمدی‌هایی گشته و مشکلات زیادی چون افزایش قیمت برق و کمبود ظرفیت را به همراه داشته است‌. ازاین‌رو بسیاری از کشورها چون انگلستان، آمریکا، روسیه، آلمان و غیره سعی بر خارج نمودن ساختار بازار برق خود از یک ساختار انحصاری داشته‌اند. خروج از ساختار انحصاری و ایجاد بازار برق رقابتی توانسته است مزایای بسیاری چون افزایش بازدهی و کاهش قیمت برق را برای کشورها به همراه داشته باشد.


2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>