درآمد مالیاتی حتی نیمی از هزینه‌های دولت را نیز تامین نمی‌کند.
بخش قابل توجهی از دارایی‌ بانک‌ها امروز یا استمهال شده یا مشکوک‌الوصول است. در هر حال، این دارایی برای بانک پول نقد تولید نمی‌کند. اگر بدین خاطر سود سپرده‌گذاران را نپردازیم، آیا این کنشگران اقتصادی می‌توانند خود را تطبیق دهند؟ چون نمی‌توانند، از محل سپرده‌های جدید پول سپرده‌گذاران قبلی را می‌دهیم. بدین نحو، امور ما فعلا می‌گذرد. باشد تا هر گاه مسوول بعد خواست پول سپرده‌گذاران امروز را تامین کند، کاسه چه‌کنم به دست گیرد. بودجه عمومی سال ۹۶ «398 هزار میلیارد تومان» است. کل درآمد غیرنفتی «174هزار میلیارد تومان» پیش‌بینی شده است. یعنی درآمد مالیاتی حتی نیمی از هزینه‌های دولت را نیز تامین نمی‌کند. بخشی از کسری درآمد با فروش نفت که منبع تجدیدناپذیر و فرانسلی است، تامین می‌شود. اصلاح ساختار بودجه مستلزم نوشتن بودجه بدون نفت است. کنشگران اقتصادی با افزایش مالیات تطبیق می‌یابند یا با اخراج نیمی از کارمندان دولت؟ فعلا ما نفت را می‌خوریم، باشد تا نسل بعدی کاسه چه کنم به دست گیرد.
 پنج شنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
توقعات جامعه را متناسب با درآمدهای کمتر از 50 میلیارد دلاری نفت، باز تنظیم کنیم.
ما اینک با این واقعیت مواجهیم که درآمدهای بالاتر از 100 میلیارد دلار سال‌های نیمه دوم دهه 80، فعلاً تا چند سال دیگر، در دسترس نخواهد بود. پس اولین نکته مهم آن است که فضای جامعه و همچنین توقعات جامعه را متناسب با درآمدهای کمتر از 50 میلیارد دلاری نفت، باز تنظیم کنیم.
 چهارشنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اقتصاددانان مهم‌ترین چالش‌های اقتصادی کشور را تشریح کردند
حسین راغفر، اقتصاددان: سرانه هر تهرانی از سود بانکی ٥/١٠ میلیون تومان است فرشاد مومنی، اقتصاددان: مافیای سدسازی می‌خواهد تقصیر خشکسالی را به گردن قشر بی دفاع کشاورز بیندازد محسن ایزدخواه، کارشناس بازار کار: صندوق های بازنشستگی با کتمان کاری اداره می شوند
 سه شنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
کارکرد و هوشمندی فناوری تابلوی الکترونیکی آنلاین US Debt Clock در زمینه تنظیم سودبانکی
ایالات متحده آمریکا روز به روز بیشتر در باتلاق بدهی فرو می رود. شمار زیادی از تحلیل گران اقتصادی در درون خود آمریکا هشدار می دهند که پیکره اقتصاد آمریکا با همه بزرگی و اندازه آن، زیر بار سنگین بدهی دولتی نحیف شده است. تحلیل گران بدبین تر حتی صحبت از فروپاشی آمریکا در آینده نه چندان دور می کنند. چه این گمانه ها را بدبینانه یا بزرگنمایی شده بدانیم، چه قرین با حقیقت، واقع مطلب آن است که بدهی دولتی(یا بدهی ملی) آمریکا (Public Debt)به مرز 20.000.000.000.000 دلار، یا در یک کلام، 20 «تریلیون» دلار نزدیک می شود. هوشمندی فناوری تابلوی الکترونیکی آنلاین US Debt Clock به مدیران دولتی و مردم به صورت آنلاین آخرین وضعیت کشور را قرار می دهدتا برای مثال براساس میزان اشتغال، سود بانکی را تنظیم نمود. این روش در تالار بورس امریکا به شدت پی گیری می شود.
 دوشنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
عدم امکان فعالیت در شبکه بانکی بین‌المللی با قانون پولی بانکی‌ چهل سال پیش
می‌خواهیم با دنیای قرن بیست و یکمی تعامل کنیم، اما با قانون تجارتی که 85 سال پیش در مجلس مشروطه تصویب شده! می‌خواهیم در شبکه بانکی بین‌المللی فعال باشیم، اما با قانون پولی بانکی‌ای که چهل‌سال پیش نوشته شده. ضعف حکمرانی از اینجا شروع می‌شود.
 چهارشنبه ١٨ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
سه اولویت اقتصاد ایران
موقعیت اقتصادی ایران درحال حاضر از گذرگاه سختی عبور می‌کند. در قالب اقتصاد کلان و باتوجه ویژه به اقتصاد سیاسی بسیاری از نکات از جانب اقتصاددانان مطرح شده و مورد موشکافی قرار گرفته و راه‌حل‌هایی هم ارائه شده است. لیکن به لحاظ فزونی مشکلات و بعضا بن‌بست‌ها پیوسته توجه دست‌اندرکاران از موضوعی به موضوع دیگر معطوف می‌شود. اگرچه تمامی مسائل و مشکلات مطروحه از اهمیت بالا و حیاتی برخوردارند، مع‌الوصف ارائه اولویت ضرورت بیشتری پیدا می‌کند و با وجود رویارویی همزمان با یکایک موانع تمرکز را باید بر اولویت‌ها قرار داد. به‌نظر می‌رسد با بررسی شرایط اقتصادی ایران و نیاز مبرم به راه‌اندازی و رشد تولید و در نتیجه اشتغال‌زایی، سه مورد زیر در صدر اولویت‌ها قرار می‌گیرند.
 يکشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ساز و کار ایجاد هماهنگی و نظارت بر اقتصاد
در آستانه شروع فعالیت دولت دوازدهم، از مباحث مهم دانشگاهیان، کارشناسان و علاقه‌مندان و دلسوزان پیشرفت اقتصادی کشور، بحث انتخاب تیم اقتصادی است. عملکرد گذشته اقتصاد، انباشت مشکلات و نابسامانی‌های موجود و اصلاحات ضروری آینده، درخواست چیدمان منطقی مسوولان را با مشخصه‌های دانایی و توانمندی و همچنین مسوولیت‌پذیری و تعهد، به یک مطالبه عمومی از دولت جدید تبدیل کرده است.
 چهارشنبه ٤ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
علت‌العلل مشکلات اقتصادی
بدون شناسایی ریشه‌های مشکل نمی‌توان چاره کارآمدی برای آن اندیشید. این حکم روشن عقل سلیم اغلب در تحلیل مسائل اقتصاد ایران نادیده گرفته می‌شود. علت بروز این معضل در پیچیدگی پدیدارهای اقتصادی و تشخیص درست روابط علت و معلولی در میان آنها است و این خود به فقدان تئوری علمی منسجم برای توضیح مساله باز می‌گردد.
 سه شنبه ٣ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
نشانی تیم اقتصادی کارآمد کابینه از سوی 71 اقتصاددان
71 اقتصاددان کشور در نامه‌ای به حسن روحانی دوره چهارساله پیش رو را یک فرصت تاریخی برای عبور از چالش‌های اقتصادی عنوان کردند. به اعتقاد امضاکنندگان این نامه یکی از الزامات عبور از چالش‌ها داشتن تیم اقتصادی کارآمد و هماهنگ است. اقتصاددانان امضاکننده نامه اعتقاد دارند «تخصص در امور اقتصادی»، «سیاست‌گذاری مناسب برای چالش‌های کنونی»، «دیپلماسی و اطلاع‌رسانی صحیح»، «مقبولیت در میان اقتصاددانان و مردم»و... از جمله ویژگی‌های مسوولان اقتصادی دولت دوازدهم است. آنان از روحانی خواسته‌اند در انتخاب تیم اقتصادی به این نکات توجه کند.
 سه شنبه ٣ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
راهکارهای پیشنهادی برای ارتقای حکمرانی دولتی در حوزه اقتصاد
حضور دولت در بخش‌های مختلف در جایگاه حاکمیتی و نه اجرائی، از جمله ویژگی‌های حکمرانی خوب است. اقتصاد دولتی، اقتصادی بسیار آسیب‌پذیر است و تجربه شوروی و کشورهای اروپای شرقی مبین این نکته است. بنابراین دولت نمی‌تواند تمام بار مسئولیت اقتصادی را خود به‌تنهایی برعهده بگیرد و بر دوش بکشد. اگر بر دوش کشوری که بسیار پیشرفته هم باشد، این همه بار بگذارند، زیر فشار آن خرد خواهد شد، چه رسد به کشوری مانند ایران. یکی اینکه باید به سمت تمرکززدایی در دولت حرکت و فعالیت‌ها را به بخش خصوصی و نهادهای صنفی و مدنی واگذار کنیم.
 سه شنبه ٣ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
هدف تحريم‌های جديد عليه ايران
طرح تحريمي که از فروردين گذشته در دستور کار کنگره آمريکا قرار گرفته و در ١٥ ژوئن به تصويب سنا رسيده بود، قرار است امروز در مجلس نمايندگان به رأی گذاشته شود. اين طرح که بدوا قرار بود مربوط به تحريم ايران باشد، بعدا توسعه يافت و دو بخش جديد شامل تحريم‌هايی عليه روسيه و کره‌شمالی نيز به آن اضافه شد. بخش مربوط به ايران در اين طرح تحريم در شرايطي نهايي و احتمالا قطعی شده که حتی شماري از کارشناسان آمريکايی پيش از اين بارها توجه داده بودند که اين طرح جديد تحريم، نه مفيد است و نه لازم.
 سه شنبه ٣ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اتاق بازرگانی ایران بررسی کرد
جهش صادرات در چهار سناریو
قرار است طی اجرای برنامه ششم، صادرات کالای غیرنفتی (بدون احتساب میعانات گازی) به 58 میلیارد و 676 میلیون دلار و کل صادرات غیرنفتی (با احتساب میعانات گازی) به 75 میلیارد و 92 میلیون دلار برسد که به ترتیب از رشد 2/ 22 و 8/ 21 درصدی برخوردار خواهند بود. اما این هدف‌گذاری در شرایطی مطرح می‌شود که براساس گزارش پیش‌رو، مهم‌ترین چالشی که در زمینه صادرات غیرنفتی کشور وجود دارد این است که بیشتر محصولات صادراتی ایران محصولاتی هستند که در گروه کالاهای واسطه‌ای و اولیه قرار می‌گیرند و تولید آنها در کشور پیرو ساختار دولتی است. کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران در گزارشی، چهار سناریو را برای خروج صادرات غیرنفتی از این وضعیت مطرح کرده است. در سناریوی اول، بر افزایش سهم صادرات خدمات و محصولات با فناوری برتر در صادرات کشور تاکید شده و در سناریوی دوم، تسهیل و گسترش خدمات تجاری و بازرگانی مورد توجه قرار گرفته است. سناریوی سوم بر جذب سرمایه‌گذاری خارجی به منظور تولید صادراتی اشاره دارد و سناریوی چهارم جلوگیری از انحصار و بازار‌شکنی و گسترش حضور موثر بخش‌خصوصی در بازار‌های بین‌المللی با تاکید بر بنگاه‌های خرد و کوچک را مورد تاکید قرار می‌دهد.
 دوشنبه ٢ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
با ابلاغ دو مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی صورت گرفت؛
تصویب دستورالعمل استقرار و توسعه مرکز ملی پایش محیط کسب و کار کشور
معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی دو مصوبه جلسه اخیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مورخ ۱۳۹۶. ۴. ۲۶ را به وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ کرد.
 يکشنبه ١ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
هشدار مشاور رئیس‌جمهوری برای اقتصاد کشور
مسعود نیلی در سالگرد تولد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ترجیح داد موضوع سخنرانی‌اش را به رکود بازارها اختصاص دهد. او با استناد به آمار هشدار داد: اگر برای حل مشکلات صنعت که با کمبود تقاضا روبه‌رو است، فکری نشود طبق روند طبیعی صنعت کوچک خواهد شد؛ مانند فردی که رژیم غذایی می‌گیرد و معده‌اش کوچک می‌شود. نیلی ادامه داد: اگر بازاری برای فروش تولیدات صنعتی پیدا نشود، به‌تدریج حذف می‌شود و مشکلاتی مانند بیکاری در پی خواهد داشت. تنها راه نجات صنعت این است که صادرکننده باشیم، زیرا بازار داخلی کفاف نمی‌دهد.
 سه شنبه ٢٧ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
دكتر جهانگيري در مراسم افتتاح موزه بانك ملي ايران تاكيد كرد:
قرارداد با توتال به معنای شكست آمريكا و تحريم ها است
معاون اول رييس جمهور گفت: قرارداد با شركت توتال به معناي شكست آمريكا و تحريم ها است و هر كس كه به توسعه ايران علاقمند است بايد از انعقاد اين قرارداد خوشحال باشد اما متاسفانه عده ای از اين اتفاق ناخرسند هستند كه موضوعی عجيب است و انسان را متحير می كند.
 پنج شنبه ٢٢ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
سالانه ۳۶ میلیون تن ضایعات محصولات کشاورزی در کشور وجود دارد
گسترش صنایع تبدیلی از ضایعات ۳۰ درصدی محصولات کشاورزی می‌کاهد
سالانه حدود ۳۰ درصد از محصولات کشاورزی کشور تبدیل به ضایعات می شود که به نظر می رسد با گسترش صنایع تبدیلی در کشور بتوان از ضایعات این بخش کاسته و اشتغال فراوانی در کشور ایجاد کرد.
 سه شنبه ٢٠ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت: 6 مشکل کشور از نظر دکتر نیلی، مشاور اقتصادی رئیس جمهور
مسعود نیلی، استاد اقتصاد در دانشگاه و مشاور رئیس جمهور روحانی در یادداشتی مشکلات کشور را در 6 موضوع مطرح نمود از قبیل فشار سنگین انبوه متقاضیان شغل، حوزه اجتماعی، حوزه نظام مدیریتی و اجرایی و ...
 چهارشنبه ١٤ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اقتصاد دانش‌بنیان از مسیر توجه به مزیت‌های سرزمینی عبور می‌کند
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت بازگشت به سنت‌ها مزیت‌های سرزمینی تغییر نگاه به نیروی انسانی تحصیل‌کرده به عنوان یک سرمایه به‌جای تهدید، نحوه تعامل و ارزش‌گذاری بانک‌هاف ساختارهای قانونی برای کسب و کارهای فناورانه و حرکت جدی دانشگاه‌ها به سوی زمینه‌چینی برای کارآفرینی فناورانه در حقیقت منجر به شکل‌گیری اتمسفری جدید خواهد شد که اقتصاد دانش‌بنیان را تحقق خواهد بخشید.
 سه شنبه ١٣ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش: محاسبه سود تجارت پنهان
آمار قاچاق 16 گروه کالایی در سال 95 نشان از سود نزدیک به 4 میلیارد دلاری برای قاچاقچیان دارد. این عدد از عدم‌وصول درآمدهای دولت ناشی از پرداخت نشدن تعرفه و مالیات ارزش افزوده به‌دست آمده است. مطابق گزارش ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به ترتیب «پوشاک»، «لوازم آرایشی» و «شمش طلا» بالاترین سهم را در ارزش کل قاچاق به کشور ازآن خود کرده‌اند. برآورد حجم قاچاق ورودی به کشور در سال 95 معادل 12 میلیارد و 100 میلیون دلار و قاچاق خروجی بیش از 500 میلیون دلار است.
 سه شنبه ١٣ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
۵ دلیل کشورهای جهان برای حذف دلار و استفاده از پیمان پولی دوجانبه
۵ مزیت قابل توجه باعث شده است که بسیاری از کشورهای جهان از سال‌ها قبل به فکر حذف دلار از تجارت خارجی خود باشند و در این راستا پیمان‌های پولی دوجانبه و چندجانبه با یکدیگر منعقد نمایند.
 شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مستند
گذشته و آینده دلار
در این مستند، به بررسی نحوۀ سلطۀ آمریکا بر جهان از طریق جهانی شدن دلار پس از جنگ جهانی دوم پرداخته و راه های خروج از این وابستگی را تبیین کرده است.
 سه شنبه ٩ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
برای جلوگیری از قاچاق
گمرکات کشور به ۱۲۰ دستگاه ایکس‌ری نیاز دارند
اگر بخواهیم حداقل نیمی از کامیون‌های ورودی با دستگاه های ایکس ری ارزیابی شوند، لازم است برخی از گمرکات فعال‌تر مانند گمرک شهید رجایی بندرعباس، به حدود ۴ دستگاه و گمرکات دیگر دست کم به یک دستگاه ایکس‌ری مجهز گردند.
 دوشنبه ١ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ابلاغ تكاليف اولويت‌دار معاونت علمي و فناوري رييس جمهور در سال 96
معاون اول رييس جمهور و رييس ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي، پروژه‌هاي اولويت‌دار معاونت علمي و فناوري رييس جمهور «مصوب ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي» براي اجرا در سال 1396 را ابلاغ كرد.
 چهارشنبه ٢٠ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
حذف گوشی‌های قاچاق از شبکه مخابراتی از اول تیرماه 96
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا از آماده شدن زیرساختهای فنی برای اجرای طرح رجیستری گوشیهای موبایل خبر داد و گفت: از اول تیرماه گوشیهای قاچاق در شبکه مخابراتی کشور، قابل استفاده نخواهند بود.
 چهارشنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
به دولت پیشنهاد داده می شود
۳ اقدام کلیدی برای توسعه صادرات محصولات دانش بنیان
افزایش سهم محصولات دانش بنیان در سبد صادراتی کشور، منجر به افزایش وابستگی متقابل کشورهای هدف به فناوری‌های بومی کشور و در نتیجه ایجاد منافع پایدار در روابط با این کشورها می شود.
 شنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ترویج مصرف کالاهای داخلی؛ مولفه اساسی در اقتصاد مقاومتی
ترویج مصرف کالاهای داخلی یکی از مولفه های اصلی در تحقق اقتصاد مقاومتی است؛ فرهنگ سازی و آگاه بخشی به جامعه به منظور انتخاب نوع کالا، سبب می شود تا مردم هنگام خرید به داخلی و خارجی بودن آن توجه کنند و استقبال عمومی برای استفاده از محصولات ملی می تواند گامی موثر در مسیر دستیابی به اقتصاد مقاومتی باشد.
 سه شنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
نمی توانیم از اقتصاد نفتی انتظار درون‌زایی داشته باشیم.
عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی گفت: زمانی درون زایی در یک اقتصاد به وجود می آید که مبتنی بر دانش باشد. به عبارتی تا زمانی که اقتصاد ایران دانش بنیان نشود، همچنان اقتصادی وابسته به نفت خواهد بود. نمی توانیم از یک اقتصاد نفتی که قیمت و میزان صادرات آن در اختیار ما نیست، انتظار درون زا بودن داشته باشیم.
 شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری همایش بین‌المللی "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" در دهلی‌نو
رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در شبه قاره هند از برگزاری همایش بین‌المللی «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» با تاکید بر مدل‌های توسعه و پیشرفت هند در 19 و 20 اسفند ماه سال جاری در دهلی‌نو - شبه قاره هند خبر داد.
 دوشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
اشتغال و آب مهمترین مشکلات اقتصادی کشور هستند.
استاد دانشگاه شریف با اشاره به این که مهترین مسائل اقتصادی کشور، مشکل آب و اشتغال است، گفت: مسئولین باید برای حل این مشکلات فارغ از مسائل جناحی همدلی بیشتری به خرج دهند.
 دوشنبه ١١ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
اقتصاد مقاومتی از نگاه «محمدرضا بهرامن»، رئیس خانه معدن ایران؛
چگونه معادن ایران را دانش بنیان کنیم؟
رئیس خانه معدن ایران در گفت و گو با دانش بنیان شرح می دهد که شرکت های متکی به علم و فناوری سال هاست در بخش معدن شکل گرفته اند و می توان با توسعه این شرکت ها در بخش عناصر خاکی و استحصال انواع مواد معدنی کمیاب، مقام کشور را در باشگاه تولیدکنندگان عناصر نادر خاکی ارتقا داد.
 دوشنبه ٤ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
خاوری در کانادا هم درگیر پرونده قضایی شد
محمودرضا خاوری که چند سال قبل به کانادا فرار کرد، با شریک مالی خود به اختلاف خورده و حالا از وی در دادگاهی در اونتاریو شکایت شده است.
 جمعه ٢٨ خرداد ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
متن کامل شکایت ایران از آمریکا به دیوان بین‌المللی دادگستری
جمهوری اسلامی ایران علیه دولت آمریکا به دیوان بین المللی دادگستری(دادگاه لاهه) شکایت کرد که در آن تاکید شده آمریکا باید تضمین کند اقدامات اجرایی، قانون گذاری و قضایی مغایر با تعهداتش طبق معاهده «مودت» انجام ندهد.
 پنج شنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
ده نکته درباب اقتصاد مقاومتی
باید مراقب باشیم که اقتصاد مقاومتی تبدیل به شعار و تشریفات نشود. متاسفانه سیستم بروکراسی کشور به شدت مستعد این است که مفاهیم بلند و ارزشمند و سرنوشت‌ساز را تبدیل به یک فعالیت اداری کند و اثربخشی‌اش را به حداقل برساند. ما قبلا هم تجربه کرده‌ایم که راهکارهای مهم و حیاتی تبدیل به تعارف و تشریفات شدند و آنچنانکه شایسته بود به اجرا درنیامدند.
 سه شنبه ٢٥ خرداد ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کنفرانس بین‌المللی بازاریابی در صنایع دانش‌بنیان
کنفرانس بین‌المللی بازاریابی در صنایع دانش‌بنیان با کمک اساتید مرتبط بازاریابی و سخنرانان برجسته خارجی با هدف توسعه صادرات شرکت های دانش‌بنیان برگزار می‌گردد. این کنفرانس توسط انجمن تحقیقات بازاریابی ایران، انجمن تحقیقات بازاریابی اروپا (ESOMAR) و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری در۲۰ تیر ماه سال ۱۳۹۵ در سالن تلاش وزارت کار برگزار خواهد شد.
 يکشنبه ١٦ خرداد ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
مکانیزم ناعادلانه پرداخت ها باید اصلاح شود
نایب رئیس مجلس با انتقاد از مکانیزم های ناعادلانه پرداخت در کشور گفت: متاسفانه فاصله حقوق ها ۵۰ برابر بوده در صورتی که هیچ جای دنیا هرم پرداخت به این میزان باز نیست.
 شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
تحلیلگران درباره دزدی دو میلیارد دلاری آمریکا از ایران چه گفتند؟
مصوبه ضدایرانی اخیر کنگره آمریکا موجی از اعتراضات نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شخصیت‌های سیاسی کشور را بدنبال داشته است؛ انتقاداتی که این عملکرد آمریکا را نقض آشکار برجام و حتی بدتر از تحریم می‌داند.
 پنج شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه کمیسیون امنیت ملی درباره دزدی 2 میلیارد دلاری آمریکا
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه ویژه این کمیسیون با محوریت «دزدی 2 میلیارد دلاری امریکا از اموال ایران» خبر داد.
 يکشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت اقتصادی:
چرا کشورها در حال کاهش وابستگی معاملات خود به دلار هستند؟
وقتی دو کشور غیرآمریکایی در مبادلات خود از دلار استفاده می‌کنند، به این معنا است که برای بدست آوردن دلار مورد نیاز یک بار کالا به آمریکا صادر کرده‌اند تا دلار برای مبادلات خود بدست آورند؛ آمریکا برای پرداخت (به جریان انداختن) دلارهایی که جدید منتشر می‌شوند کالای واقعی دریافت می‌کند و مابه‌ازای آن دلار کاغذی یا چند بایت حافظه کامپیوتری در فدرال رزرو به فروشنده تخصیص می‌دهد. در ادبیات اقتصادی به این موضوع «حق آقاییRight Seigniorage» می‌گویند؛ زیرا خلق‌کنندة پول برای به‌جریان انداختن پول جدید در بار اول، در ازای پرداخت پول اعتباری (مانند دلار) کالا یا دارایی واقعی بدست می‌آورد.
 شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ١متن کامل >>
دکتر سلطانی: ما می‌خواهیم در کنار هر دانشگاهی یک منطقه توسعه فناوری داشته باشیم.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی هدف از ایجاد مجتمع‌های فناوری در کشور را هدایت دانشگاه‌ها به سمت دانشگاه‌های نسل سوم دانست و گفت: درصدد هستیم تا در کنار هر دانشگاهی مرکزی برای توسعه فناوری ایجاد کنیم.
 شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
هاشمی : قاچاق کالا به تهران سازمان یافته است.
استاندار تهران گفت: بخش عمده قاچاق کالا از سایر استان ها به تهران سازماندهی شده است در غیر اینصورت این تعداد یخچال و تلویزیون به راحتی از استان های مختلف به منطقه قاچاق نمی شود.
 پنج شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
دکتر لاریجانی: وزارت‌خارجه باید فضاحت حکمرانان آمریکایی در غارت اموال ایران را به دیوان لاهه بکشاند.
رئیس مجلس گفت: اقدام آمریکا در غارت اموال ایران خلاف تمام قواعد بین‌المللی است.
 سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
نتایج بررسی های حقوقی 2 میلیارد دلار به شورای عالی امنیت ملی ارائه شد.
تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: نتایج بررسی های كمیته ای كه به دستور رییس جمهوری برای موضوع 2 میلیارد دلار دارایی ایران توقیف شده در آمریكا تشكیل شده بود، به شورای عالی امنیت ملی ارائه شده است.
 دوشنبه ٢٠ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
اعتراض جنبش عدم تعهد به دست اندازی به اموال ایران از سوی دولت امریکا
جنبش عدم تعهد با صدور بیانیه‌ای به تلاش دولت، کنگره و دادگاه‌های آمریکا برای مصادره اموال بانک مرکزی ایران اعتراض کرد.
 جمعه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
بررسی دستبرد امریکا به اموال ایران در سازمان ملل
سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد: نامه مخالفت جنبش عدم تعهد با مصادره اموال ایران در آمریکا در دست بررسی است.
 جمعه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد ایران در قزاقستان گندم کاشت.
معاون وزیر کشاورزی با اشاره به آغاز کشت فراسرزمینی گندم در قزاقستان گفت: بین ایران و قزاقستان توافق کشت فراسرزمینی انجام شده و کشت گندم و دانه‌های روغنی را در این کشور آغاز کرده‌ایم.
 چهارشنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
خزاعی: حفظ استقلال ایران مهمتر از توسعه روابط با آلمان است.
معاون وزیر اقتصاد کشورمان و سفیر کشورمان در آلمان در مواضعی صریح و شفاف به طور جداگانه به برخی اظهارات معاون وزیر اقتصاد آلمان مبنی بر نقش رژیم صهیونیستی در توسعه روابط آن کشور با ایران واکنش نشان دادند.
 چهارشنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر اقتصاد ترکیه: ایران و ترکیه دلار را از مبادلات تجاری‌ حذف می‌کنند.
وی افزود: در راستای حذف سلطه دلار؛ ایران و ترکیه دلار را از مبادلات تجاری‌ حذف می‌کنند و قرار است حجم مبادلات دو کشور به 30 میلیارد دلار برسد.
 شنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
امریکا؛ کشور و اقتصاد ورشکسته ای که با کمال وقاحت و با بهانه های واهی ، منابع مالی کشورهای مستقل را غارت می کند. اموال به ناحق برداشته موجبات سقوط زودهنگامتان باد.
خطیب جمعه تهران: ۲ میلیارد دلار لقمه‌ای نیست که به راحتی از گلوی آمریکا پایین برود.
وی همچنین با تحلیلی در عرصه سیاست خارجی اظهار داشت: راهزنی دزدی سرگردنه آمریکا مساله مهمی است که 2 میلیارد دلار پول شما مردم را آمریکایی‌ها غارت کردند. دولت آمریکا هم تایید کرده چرا که در پایگاه تفنگداران آمریکایی در آمریکا آن زمان به اینها حمله شده ایران دست داشته! چرا دروغ می‌گویید سند بیاورید اگر متجاوزین شما به کشور دیگر رفتند و خود مردم به حسابشان رسیدند می‌خواهید به پای ایران بگذارید؟ این روند که پیش می‌رود من می‌بینم یک روز دادگاه‌های آمریکا تمام اموال شما را غارت کنند و بگویند چرا شاه را بیرون کردید یا بگویند چرا انقلاب اسلامی را صورت دادید این یعنی بدعهدی و بی‌اعتبار بودن آمریکا.
 جمعه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
رهبر معظم انقلاب اسلامی: در امر مبارزه با فساد نباید هیچ تبعیضی دیده شود.
فرمان هفتم: در امر مبارزه با فساد نباید هیچ تبعیضی دیده شود. هیچکس و هیچ نهاد و دستگاهی نباید استثنا شود. هیچ شخص یا نهادی نمیتواند با عذر انتساب به اینجانب یا دیگر مسئولان کشور، خود را از حساب کشی معاف بشمارد. با فساد در هر جا و هرمسند باید برخورد یکسان صورت گیرد.
 جمعه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
ماموریت «اقتصادمقاومتی» طیب‌نیا به ۴ معاون
وزیر اقتصاد در راستای ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور، ماموریت‌های ویژه ای به ۴ معاون وزارت اقتصاد برای پیاده‌سازی اقتصادمقاومتی در این وزارتخانه محول کرد.
 جمعه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 صفحه بعدی >>