چاپ        ارسال به دوست

با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی؛

سومین سمپوزیوم «سلول‌های بنیادی و کاربرد آن در بیماری‌های ریوی» برگزار می‌شود

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سومین سمپوزیوم «سلول‌های بنیادی و کاربرد آن در بیماری‌های ریوی» با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی، دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی ایران، علوم پزشکی شهید بهشتی، مرکز طبی کودکان و پژوهشکده تحقیقات زیست پزشکی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
این سمپوزیوم که در تاریخ 4 مردادماه 1397 در بیمارستان مرکز طبی کودکان برگزار خواهد شد دارای امتیاز بازآموزی نیز است و مقالات دانشجویی و دانش‌آموزی نیز در آن پذیرفته می‌شود.
محورهای سومین سمپوزیوم «سلول‌های بنیادی و کاربرد آن در بیماری‌های ریوی» پیوند سلول‌های بنیادی در فیبروز ریه، افزایش فشار ریوی؛ پیوند سلول‌های بنیادی در بیماری‌های التهابی ریه؛ کاربرد سلول‌های بنیادی در بیماری‌های صعب‌العلاج ریه کودکان؛ کاربرد سلول‌های بنیادی در سیستیک فیبروزیس است.
از دیگر اهداف این سمپوزیوم می‌توان به چالش‌های استفاده از سلول های بنیادی در بیماری‌های ریوی؛ مراقبت‌های لازم پس از پیوند سلول‌های بنیادی در بیماری‌های ریوی؛ جایگاه استفاده از سلول‌های بنیادی در عفونت‌های مقاوم ریه کودکان و نیز اخلاق در پیوند سلول‌های بنیادی اشاره کرد.
علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه سمپوزیوم به شماره 66929234-021 از ساعت 16 الی 20 تماس حاصل کرده یا اینجا کلیک کنند.


٠٣:٤٩ - يکشنبه ١٠ تير ١٣٩٧    /    عدد : ٢٩٤٤    /    تعداد نمایش : ١٢٧٥خروج