چاپ        ارسال به دوست

دکتر پيرصالحي: اقدامات موثر شرکت های دانش بنیان برای صادرات دارو به کشورهای اروپایی

دکتر مهدی پیرصالحی، مدیر نظارت و ارزیابی دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان غذا و دارو " ایفدونا " گفت: در حال حاضر شرکت های دانش بنیان ما به کشور های منطقه و آسیای میانه صادرات دارویی داشته اند.

وی گفت: اتفاق مهمی که در حوزه صادرات بوده است شرکت های دانش بنیان خوشبختانه با کشورهای بسیاری از جمله ترکیه و روسیه قرداد انتقال دانش فنی امضا کرده اند یعنی در این کشورها داروی ما به اسم داروی ایرانی در کارخانجات ان ها ساخته شود و به بازار عرضه شود.

دکتر پیرصالحی اظهار داشت: امیدواریم با تلاش هایی که این شرکت ها  برای ثبت دارو در کشورهای اروپایی انجام می دهند که هم اکنون ثبت را اقدام کرده اند و این پروسه زمان بر است.

مدیر نظارت و ارزیابی دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو افزود: صادرات داروهای دانش بنیان را به بسیاری از کشورهای منطقه داشته ایم ولی با توجه به اینکه فعالیت در زمینه صادرات داروهای دانش بنیان در سال های اخیر انجام شده باید میزان صادرات بیشتر شود.

دکتر پیرصالحی در پایان گفت: شرکت های دانش بنیان برای صادرات دارو به کشورهای اروپایی پیشرفت های خوبی داشته اند و در این زمینه سهم شرکت های خصوصی نسبت به شرکت های دولتی بیشتر است.١٦:٠٦ - چهارشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٤    /    عدد : ٩٧٠    /    تعداد نمایش : ٢٨٨٦