چاپ        ارسال به دوست

پایگاه اطلاع رسانی جمهوری اسلامی (ایرنا)

استانداری اردبیل از توسعه سلول درمانی در استان حمایت می کند

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از استانداری اردبیل ، مجید خدابخش در نشستی با معاون پشتیبانی و خدمات تخصصی پژوهشگاه رویان در اردبیل بر لزوم ارتقای هر چه

بیشتر شاخص های درمانی در استان تاکید کرد.

وی افزود: تحقق این مهم به لحاظ موقعیت خاص اردبیل و از جمله مراجعه بیماران کشورهای همسایه از جمله جمهوری آذربایجان به این منطقه از اهمیت حیاتی برای استان ما برخوردار است.

وی پژوهشگاه رویان را از موفق ترین و برجسته ترین موسسات وابسته به جهاد دانشگاهی کشور دانست و گفت: توفیقات علمی که دانشمندان این موسسه برای کشور به ارمغان آورده اند مایه مباهات برای هر ایرانی است.

استاندار اردبیل همچنین با اشاره به حمایت های استانداری و بدنه اجرایی استان از سرمایه گذاری سرمایه گذاران ذیصلاح بخش خصوصی در استان ، حوزه بهداشت و درمان را یکی از حوزه های دارای توجیه برای سرمایه گذاری های سرمایه گذاران دانست.

وی اظهار کرد: این مهم فرصت مناسبی را برای گسترش توریسم درمانی در کشور ما فراهم خواهد کرد.

خدابخش افزود: در همین راستا توسعه مرکز درمان ناباروری قفقاز با ایجاد بخش های سلول درمانی باید در دستور کار جهاد دانشگاهی قرار بگیرد.

معاون پشتیبانی و خدمات تخصصی پژوهشگاه رویان هم در این نشست با قدردانی از اعلام آمادگی استاندار اردبیل برای کمک به رونق فعالیت مراکز علمی ، پژوهشی گفت: با جلب همکاری های دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل توسعه مرکز یادشده در اردبیل را پیگیری خواهیم کرد.

دکتر وثوقی افزود: موفقیت مراکزی مانند مرکز درمان ناباروری قفقاز نه تنها مایه مسرت برای مسوولان این مرکز است بلکه انگیزه ایجاد مراکز مشابه در خدمت رسانی به مردم را تقویت خواهد کرد.

 

محل انتشار: پایگاه اطلاع رسانی جمهوری اسلامی (ایرنا)


مخاطبان این  خبر: زیست فناوران

برای دریافت اخبار بیشتر در این زمینه  بر عنوان «فناوری و نوآوری در استان» کلیک نمایید.

مقالات و اخبار فناوری و نوآوری مد نظر خویش را برای بهره‌ برداری مخاطبان به آدرس info@citc.ir ارسال فرمایید. با تشکر

 


١٠:٢٧ - شنبه ١١ مرداد ١٣٩٣    /    عدد : ١٤٣    /    تعداد نمایش : ٣٥٧٧