چاپ        ارسال به دوست

۴۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی استان بوشهر به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، هوشنگ شریفی بعدازظهر امروز در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با بیان اینکه طرح‌های آبخیرداری در استان بوشهر روند اجرایی مطلوبی دارد اظهار داشت: تاکنون 9 هزار هکتار از اراضی شهرستان جم تحت پوشش اجرای طرح‌های  آبخیزداری اختصاص یافته و عملیات ساخت سازه در 7 هزار و 500 هکتار آن تکمیل شده است.

وی از تخصیص 250 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در شهرستان جم خبرداد و گفت: با اختصاص این اعتبار بیش از یک‌هزار و 995 سازه آب‌خیزداری در شهرستان جم درمدت سه سال ساخته می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با اشاره به طرح ترسیب کربن در استان بوشهر بیان کرد: این طرح در راستای مقابله با خشکسالی اجرایی شده که در راستای آن طرحهای زیست محیطی برای جذب کربن، توسعه فضای سبز و حفظ منابع طبیعی اجرایی شده است.

شریفی با بیان اینکه مرحله دوم طرح ترسیب کربن در راستای اقتصاد مقاومتی امسال اجرایی می‌شود بیان کرد: این طرح در راستای طرح‌های اقتصاد مقاومتی با مشارکت بهره‌برداران از عرصه منابع طبیعی  اجرایی و پروژه‌های بیابان‌زدایی، ساخت آب انبار، هلال آبگیر و بند خاکی  اجرا می‌شود.

وی با اشاره به کشت گیاهان دارویی در استان بوشهرخاطرنشان کرد: کشت گیاهان دارویی در 40 هکتار از اراضی منابع طبیعی اجرایی شده که در راستای اقتصاد مقاومتی این طرح به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهر از افزایش 2 برابری اعتبارات طرح‌های آبخیزداری خبرداد و گفت: امسال علاوه بر تسریع در اجرای طرح‌های آبخیزداری، پروژه‌های جنگل‌کاری برای تولید چوب در راستای عمیاتی شدن طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر اجرایی می‌شود.


١٩:٤٣ - جمعه ٢٠ فروردين ١٣٩٥    /    عدد : ١٢٩٦    /    تعداد نمایش : ١٧٨٤