چاپ        ارسال به دوست

جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان در حوزه تولید دارو همکاری می کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از سفارت ایران در باکو، راعی روز پنجشنبه در این دیدار آمادگی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی برای صادرات و تولید دارو در جمهوری آذربایجان را اعلام کرد.
در این دیدارکه کامبیز امجدی مدیر عامل شرکت داروپخش از بخش خصوصی صنایع دارویی ایران نیز حضور داشت ، بازاریابی و صادرات محصولات دارویی ایران به آذربایجان و تامین داروهای مورد نیاز این کشور، تبادل اطلاعات و انتقال دانش فنی تولید دارو و مواد موثر دارویی و همچنین انجام پروژه های مشترک سرمایه گذاری برای تولید دارو مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
راعی گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از معدود کشورهای پیشرو در زمینه تولید دارو می باشد که حدود 95 درصد نیازهای دارویی کشورش را برآورده می کند و با توجه به سیاست دولت آذربایجان در تامین دارو و بومی سازی تولید این محصول، همکاری بین شرکت های دارویی دو کشور می تواند موجب تقویت روابط در این زمینه گردد. 
وی در این دیدار به معرفی سازمان تامین اجتماعی پرداخت و اظهار داشت: تامین اجتماعی بیش از 40 میلیون از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد و سیستم بیمه ای آن بر اساس مزایای تعریف شده ( DB ) است.
وی به مقوله سرمایه گذاری در سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: سازمان تامین اجتماعی دارای 9 شرکت هلدینگ در زمینه های مختلف از جمله گاز، پتروشیمی، سیمان و دارو است. 
دکتر راعی افزود: 40 درصد از نیاز دارویی کشور توسط سازمان تامین اجتماعی تولید می شود و این سازمان با بیش از 40 هزار مرکز درمانی خصوصی، دانشگاهی و دولتی در کشور طرف قرار داد است.
وزیر اقتصاد آذربایجان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از توسعه مناسبات دوجانبه،موفقیت ایران در مذاکره با قدرت های جهانی و به نتیجه رسیدن برجام را گامی بزرگ در جهان توسعه ایران دانست. 
وی آمادگی کامل در زمینه سرمایه گذاری مشترک در زمینه های دارویی را اعلام و افزود: به دور از هر گونه اغراق و بزرگنمایی باید اذعان کنم که هم اکنون کشور ایران یک شریک اقتصادی مورد اعتماد برای همسایگان می باشد. 
مصطفی اف گفت:امیدوارم مذاکرات کارشناسانه دو کشور هر چه زودتر به انعقاد قرار و آغاز همکاری کلان اقتصادی منجر گردد.


١٩:٢٦ - چهارشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٤    /    عدد : ١١١٧    /    تعداد نمایش : ١٩١٠