چاپ        ارسال به دوست

فناوری های برافکن

 

 

این کانال به آخرین اخبار تکنولوژی های کلیدی، مهم  و بر افکن آینده دنیا اختصاص دارد.

@FutureTech


براساس آخرین اطلاعات منتشر شده دانشمندان در آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی آمریکا موفق شده‌اند تا آلومینیوم شفاف تولید کنند.

شاید پیش از این با دیدن آلومینیوم شفاف در فیلم‌هایی نظیر Star Trek، وجود چنین ماده‌ای دور از حقیقت به نظر می‌رسید، اما امروزه این موضوع رنگ واقعیت به خود گرفته است. دکتر جاس سانگرا، در تشریح آلومنیوم شفاف به این موضوع اشاره کرده که از یک ماده‌ی معدنی برای ساخت آن استفاده شده است. به گفته‌ی سانگرا، آلومینیوم شفاف با استفاده از آلومینات منیزیوم تهیه شده است. علاوه بر شفاف بودن، این ماده بسیار مستحکم‌تر، سخت‌تر و مقاوم‌تر از شیشه است. در مقایسه با شیشه، آلومینیویم شفاف مقاومت بالاتری داشته و می‌تواند در محیط‌هایی که آب و شن حضور دارند، در برابر فرسایش عملکرد بسیار بهتری داشته باشد.

@FutureTech

 


این سازه با حدود 1023 قسمت چاپی، 9.08 متر طول و 2.88 متر ارتفاع داشته و طی 30 روز چاپ و 12 روز اتصال، بنا شده است. VULCAN اوایل ماه جاری در نمایشگاه هفته طراحی پکن در مرکز Parkview Green به نمایش گذاشته شد.

این سازه نماد احساس ترس و احترام به نیروی طبیعت است و در عین حال ظرافت و شجاعت بشر را بیان می‌کند.

سازه VULCAN بر اساس ساختار پیله کرم ابریشم بوده و رشته‌های ظریف آن از صفحلات بسیاری تشکیل شده است. این طراحی کاملا کاربردی است و به سه قسمت کوچکتر برای برنامه‌های مختلف تبدیل می‌شود.

این سازه بیانگر واقعیت معماری امروز و توانایی دست‌یابی به طراحی با کیفیت با استفاده از طراحی دیجیتالی و متدولوژی ساخت است.

یو لی، معمار این سازه اظهار کرد: VULCAN نمایشگر پیشرفت و از بین رفتن حد و مرز هنر و معماری است.

منبع:آی تی ایران


@FutureTech


١١:٠٥ - شنبه ١٥ فروردين ١٣٩٥    /    عدد : ١٠٤١    /    تعداد نمایش : ٤٢٨٧